Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bežalo sa pre tých, ktorí nemôžu

máj 09, 2016 - 06:46
8.mája sa v Bratislave, ale aj na ďalších 33 miestach na svete bežal charitatívny beh Wings for life. Slovenským víťazom v mužskej kategórii sa stal Gabriel Švajda, ženskou víťazkou bola Petra Fašungová.

Na bratislavskom štarte sa nás opäť stretlo viac. Nielen bežcov, ale aj vozíčkarov, ambasádorov a podporovateľov myšlienky behu. Nezáležalo na tom, či mladších, starších, príležitostných bežcov alebo handikepovaných. Tento charitatívny beh zasa dokázal, že je vhodný pre každého: zabehneš len toľko, koľko zvládneš, kým ťa Catcher Car dobehne. Na Slovensku bol jeho šoférom Ivan Jakeš. Bezchybné jarné počasie, pozitívne emócie a najmä myšlienka, ktorá spája. Medzi všetkými súťažiacimi bolo cítiť súdržnosť a nával pozitívnych emócií. Na celom svete sme vybehli v tú istú minútu, a to až na 6 kontinentoch, v 12 časových zónach. Na štarte bolo spolu neuveriteľných 203 národností. 

WIngs for life je športové bežecké podujatie, pri ktorom cieľ nieje pred vami, ale vás dostihne vo forme auta, ktoré vyštartuje 30 minút po spoločnom celosvetovom štarte. Víťazom tohto ročníka sa stal Gabriel Švajda s výkonom 54 km a za ženy Petra Fašungová, ktorá zabehla 40 km.

Na trať sa postavilo 11 ambasádorov podujatia, medzi ktorými boli napríklad Matej "Sajfa" Cifra, Robo Jakab, Fili Túma, či Adam Žampa. Svoje zastúpenie mali aj bežci reprezentujúci team Slovenka Zdravie rodiny a teda aj web Metropola Online, Michal Bartek a Branislav Lányi, ktorí so svojimi výkonmi 12 a 28 km prispeli k dobrej veci a bežali aj za tých, ktorí bežať nemôžu,keďže 100% štartovného poplatku ide priamo na výskum poranenia miechy. 

Ženská globálna víťazka Kaori Youshida bežala v japonskej Takashime a zabehla takmer 66 kilometrov.  Mužský celosvetový víťaz Giorgio Calcaterra z Talianska, ktorý bežal v Miláne, sa dostal na neuveriteľných 88,44 kilometrov, čím prekonal doterajší rekord minuloročného víťaza Lemaworka Ketemu. Ten skončil na 79 kilometri. 

 

- - Inzercia - -