Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Múzeá a galérie sa tešia popularite

máj 24, 2016 - 09:22
Noc múzeí a galérií vytvára aj v hlavnom meste jedinečné príležitosti dozvedieť sa niečo zaujímavé. Počas uplynulého víkendu múzeá a galérie sprístupnilo 65 slovenských miest.

V Bratislave bol najväčší záujem o veľké múzeá a expozície. Populárnou sa ukázala výstava Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov.

Spomedzi 18 múzeí národnej inštitúcie zaznamenalo najvyšší záujem už tradične Prírodovedné múzeum v Bratislave. „Hitom sa stala výstava Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. Múzeum svojou prehliadkou potešilo 6202 ľudí," informovala Dagmar Brisudová z Centra múzejnej komunikácie Slovenského národného múzea (SNM).

Komentovaná prehliadka o Ľudovítovi Štúrovi na Bratislavskom hrade prilákala 2345 ľudí. 10 múzeí Múzea mesta Bratislava prilíkalo 8474 návštevníkov, v Múzeu dopravy zaujal parný rušeň Albatros a v Slovenskej národnej galérii najviac záujemcov prilákalo čítanie z knihy návštev s Robom Rothom, ktoré si nenechalo ujsť približne 2200 osôb,“ priblížila Brisudová.

Pechotný zrub B-S 6 predvádzal dobové ukážky až do polnoci a priblížil tak boje v oblasti petržalského opevnenia z 1.republiky. Múzeum školstva a pedagogiky zaujalo ukážkou historických foriem písania.

 

- - Inzercia - -