Dnes je streda, 20.jún 2018, meniny má: Valéria
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Neznámy muž sa dostal do Prezidentského paláca

jún 29, 2016 - 00:13
Muž v paláci podľa doterajšieho zistenia nič nepoškodil ani nič neodcudzil, ide ale o mimoriadne závažné narušenie bezpečnosti v objekte.

Mimoriadny bezpečnostný incident sa stal včera v noci v Prezidentskom paláci v Bratislave. Neznámy muž okolo 1:00 preskočil sklenený plot zo zadnej strany Prezidentského paláca a dostal sa na zadné nádvorie. Následne vstúpil do budovy nezabezpečeným zamestnaneckým vchodom a vyšiel po schodoch na najvyššie poschodie, kde strávil približne 20 minút. Na tomto poschodí sa spustil bezpečnostný systém, ktorý vyhodnotili ako falošný poplach a vypli ho. Informoval o tom poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan s tým, že muž následne tou istou trasou zišiel na zadné nádvorie, dostal sa k bočnému vstupu do Prezidentského paláca z Banskobystrickej ulice, ktorý si z vnútornej strany otvoril a odišiel. Tvár neznámeho muža zachytili bezpečnostné kamery.

Ochranu Prezidentského paláca 24 hodín denne zabezpečuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý patrí pod ministerstvo vnútra. Priestory paláca ráno prezreli pyrotechnici, momentálne zabezpečujú ďalšie stopy. Neznámy muž v paláci podľa doterajšieho zistenia nič nepoškodil ani nič neodcudzil. Prezident dostal informáciu o tomto incidente o 7:00.

- - Inzercia - -