Dnes je streda, 03.jún 2020, meniny má: Karolína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najlepší európsky ženský pétanque uvidia diváci počas Majstrovstiev Európy v Bratislave

august 01, 2016 - 09:01
Pôvodne francúzsky šport pétanque (v slovenčine aj petang) sa vo svojej modernej podobe rozšíril po celom svete. Každý druhý rok sa v ňom konajú majstrovstvá sveta aj Európy v kategórii mužov (trojíc), žien, juniorov aj veteránov. Len po druhýkrát v histórii sa však európsky šampionát žien uskutoční v niektorej z krajín strednej a východnej Európy. V termíne 8.- 11. septembra 2016 uvidí špičku európskeho ženského petangu Bratislava.

Narastajúca popularita petangu na Slovensku, ako aj v celej strednej a východnej Európe, priviedla Slovenskú federáciu pétanque k predloženiu kandidatúry na usporiadanie európskeho šampionátu v Bratislave. Na jar tohto roka Európska konfederácia pétanque túto kandidatúru schválila. Slovensko sa tak po Slovinsku stane len druhou postsocialistickou krajinou, v ktorej sa uskutočnia kontinentálne ženské majstrovstvá v tomto stále rozšírenejšom športe.

Domovským stánkom najlepších európskych hráčok sa v termíne 8.- 11. septembra stane Hant Aréna na bratislavských Pasienkoch. Očakáva sa účasť predbežne 32 európskych reprezentačných výberov, hrať sa bude vo formáte trojčlenných tímov s možnosťou striedania 4.hráča. Okrem súťaže družstiev bude paralelne prebiehať súťaž jednotlivcov v presnosti streľby. Po 2. hracom dni, čiže v sobotu, sa oddelí približne polovica úspešnejších tímov, ktorá bude ďalej pokračovať v hlavnom turnaji v boji o majstrovský titul. Druhá polovica tímov, ktorá sa v hlavnom turnaji do záverečných bojov neprebojuje, bude pokračovať v B-turnaji, tzv. Pohári národov. Titul európskeho šampióna z posledných ME z tureckého Mersinu  obhajuje tím Španielska, striebro Dánky. Bronzové medaily si naposledy rozdelili hráčky Nemecka a Belgicka.
 
Slovensko na poslednom šampionáte pred 2 rokmi skončilo celkovo na 25. mieste. V domácom prostredí o čo najlepší výsledok zabojuje víťazný tím z Majstrovstiev Slovenska v zložení: 

Katarína Gajdošová (kapitánka tímu, klub: KLAP Senec)
Ivica Kadlečíková (Univerzum Bratislava)
Katarína Krajčovičová (KLAP Senec)
Mária Šimková (KLAP Senec)

- - Inzercia - -