Dnes je piatok, 10.júl 2020, meniny má: Amália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozprašovače vody od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti osviežia ľudí v uliciach hlavného mesta

august 23, 2016 - 07:30
V Bratislave na Hviezdoslavovom námestí spustili skúšobnú prevádzku systému rozprašovania vodnej hmly.
„Máme záujem skvalitňovať naše verejné priestory a zvyšovať kvalitu života v meste. Aj vzhľadom na pozitívne reakcie ľudí na pitné fontánky a cisterny s pitnou vodou veríme, že obyvatelia i návštevníci mesta si rozprašovače vodnej hmly obľúbia,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Pri inštalácii týchto zariadení musíme prihliadať na to, že vodné osviežovače potrebujú pripojenie na elektrinu a, samozrejme, na vodu, preto vyberáme najmä také lokality, na ktorých sú aj klasické fontány. Postupne by sme chceli nainštalovať deväť takýchto zariadení,“ dodal primátor. 
Ako uviedol generálny riaditeľ BVS Zsolt Lukáč: „Obľúbené cisterny s pitnou vodou a verejné pitné fontánky doplnia nové rozprašovače vody, ktoré osviežia obyvateľov a návštevníkov Bratislavy. Projekt je jednou z verejnoprospešných aktivít Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy.“ Zsolt Lukáč zároveň doplnil: „Vodná para sa bude tvoriť nepretržite. Systém pracuje na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa 100 % odparí.“
Novinka bude v prevádzke počas letných mesiacov od 10. do 20. hodiny. Tieto zariadenia bude spravovať mestská príspevková organizácia Generálny investor Bratislavy. Po skúšobnej prevádzke na Hviezdoslavovom námestí je plánované rozšírenie systému vodnej hmly do ďalších frekventovaných lokalít hlavného mesta.
Hlavnou činnosťou BVS je výroba a distribúcia pitnej vody a odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť poskytuje svoje služby pre viac než 700 tisíc ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmich okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta. Vodou zásobuje 97% obyvateľov žijúcich v tomto spádovom území. Prevádzkuje desiatky vodárenských zdrojov a objektov, vyše tritisíc kilometrov verejných vodovodných i tisícpäťsto kilometrov verejných kanalizačných sietí. 
 

- - Inzercia - -