Dnes je nedeľa, 05.apríl 2020, meniny má: Miroslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislavčania sa aj tento rok môžu zbaviť škodlivého odpadu bezplatne

september 12, 2016 - 08:45
Hlavné mesto opäť ponúka Bratislavčanom možnosť zbaviť sa škodlivého odpadu zo svojich domácností. Jesenný zber škodlivého odpadu bude prebiehať v prvej polovici októbra postupne v jednotlivých mestských častiach. Hlavné mesto bezplatný zber odpadu realizuje prostredníctvom spoločnosti ARGUSS, s.r.o., ktorá podľa harmonogramu pristaví svoje vozidlá na určené miesta. Zber odpadu je určený pre občanov – fyzické osoby nepodnikateľov na základe platných podmienok.

Ide o komunálne odpady ako staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy či oleje a tuky. Je potrebné, aby bol odpad uzavretý v pevných obaloch. Pracovníci spoločnosti odoberú takýto odpad len v donesených uzavretých obaloch a max. do 5 kg od 1 osoby. 

Taktiež bude možné odovzdať odpad vo forme batérií, akumulátorov, žiariviek či iný odpad obsahujúci ortuť a v neposlednom rade aj elektrospotrebiče, elektrické a elektronické zariadenia ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky a iné. Z domácnosti môžete vyradiť aj zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky – chladničky, mrazničky a podobne. 

Bratislavčania – nepodnikatelia môžu pre bezplatné odovzdávanie domového odpadu s obsahom škodlivín využiť aj zberný dvor spoločnosti OLO a.s., na Starej Ivánskej ceste 2 v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h okrem sviatkov a dní pracovného voľna. 

Kompletný harmonogram jesenného zberu domového odpadu s obsahom škodlivín, ako aj podmienky zberu, nájdete v prílohe.

- - Inzercia - -