Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

OLO Centrum naučí, ako triediť odpad a čo z neho vyrábajú

september 24, 2016 - 08:52
Cieľom centra je predstaviť všetko podstatné, čo súvisí s odpadovým hospodárstvom
Foto: 

V rámci dnešného prvého dňa otvorených dverí v bratislavskej mestskej organizácii Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vo Vlčom hrdle v Bratislave otvorili i vzdelávacie environmentálne OLO Centrum. Pravidelné exkurzie s odborným výkladom pre všetky vekové skupiny bude poskytovať po prevádzke bratislavskej Spaľovne odpadu. Ako na dnešnom brífingu povedal generálny riaditeľ OLO Branislav Cimerman, cieľom centra je predstaviť všetko podstatné, čo súvisí s odpadovým hospodárstvom. Návštevníkov zoznámia s tým, ako správne odpad triediť, aké produkty sa z neho vyrábajú i to, ako dlho trvá, kým sa odpad rozloží v prírode. Záujemcovia uvidia aj kolobeh triedenia a recyklácie papiera, plastov či skla. OLO Centrum financovala spoločnosť OLO z vlastných zdrojov v spolupráci so spoločnosťou Natur-Pack. Riaditeľ Natur-Pack Michal Sebíň na brífingu pripomenul, že na Slovensku ročne vyprodukujeme 1,5 milióna ton odpadu, z toho vytriedia a recyklujú šesť percent, čo je podľa neho veľmi málo.

Exkurzie sa budú konať pravidelne počas celého roka s výnimkou štátnych sviatkov vždy v utorok a vo štvrtok a jedenkrát v mesiaci aj v sobotu. Prestávky budú len počas odstávky Spaľovne odpadu a vstup bude voľný. Návštevníci sa na exkurzie môžu prihlásiť prihláškou, ktorú nájdu na www.olo.sk alebo emailom na olocentrum@olo.sk

Spoločnosť OLO je stopercentná dcérska spoločnosť Hlavného mesta SR Bratislavy. Jej cieľom je zber, odvoz a spaľovanie komunálneho odpadu. Zozbieraný komunálny odpad, ktorý už nie je možné inak zužitkovať, zneškodňujú v spaľovni odpadu. Technológia spaľovne umožňuje z tepla, ktoré vzniká pri spaľovaní odpadu, vyrobiť elektrinu a zo škvary, ktorá je produktom spaľovania, vyseparovať druhotné suroviny ako sklo, železné a neželezné kovy pri najvyššej možnej minimalizácii dopadu technológie na životné prostredie. Spoločnosť poskytuje služby pôvodcom odpadu, ktorými sú fyzické osoby, občania s trvalým alebo prechodným pobytom v Bratislave a právnické osoby, ktoré vykonávajú svoju činnosť na území Bratislavy. 

- - Inzercia - -