Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Kúpele Trenčianske Teplice: Miesto inšpirácií, oddychu a príbehov

október 14, 2016 - 14:06
Sezóna opadaných listov je v plnom prúde a predstava trávenia večerov s teplým čajom v jednej a knihou v druhej ruke znie čoraz lákavejšie. Chýba vám vibrujúca atmosféra leta? Pretočiť čas nevieme, ale poradíme, kde načerpať energiu, inšpiráciu a zdravie v jednom balíčku!

V znamení aktívneho oddychu

Jesenné mesiace sú z hľadiska odpočinku vzduchoprázdnom – spomienky na letné dovolenky vyprchali, do vianočného voľna je stále ďaleko a medzičas je u väčšiny z nás vyplnený stereotypným pracovným kolotočom. Žiadne prekvapenie, že mnoho ľudí mieri práve v tomto období do kúpeľov dôkladne sa zrekreovať. Počúvnite telo aj dušu a doprajte si aktívny oddych v obkolesení slovenských hôr, na mieste s takmer 800-ročnou kúpeľnou tradíciou – v Kúpeľoch Trenčianske Teplice.

Navyše od 17. 11. 2016 si v kúpeľných hoteloch Pax a Krym môžete užiť pobyt pre dve osoby so skvelou zľavou 50 percent pre druhú osobu.

_g0a3613.jpg

Foto: 
Archív KTT

Okrem sírnych termálnych liečivých prameňov, ideálnych na zregenerovanie unaveného či zdravotnými komplikáciami zmáraného pohybového aparátu, lákajú Kúpele Trenčianske Teplice svojou romantickou polohou. Či už sa sem vyberiete na pobyt vo dvojici, s rodinou alebo len sami so svojimi myšlienkami, môžete sa tešiť na kvalitné služby, osvieženie vo vonkajšom bazéne Grand aj tiché rozjímanie v Hammame, ktoré vás za okamih prenesie do sveta príbehov z Tisíc a jednej noci.

_g0a3707.jpg

Foto: 
Archív KTT

Nezabúdajte si tiež „naordinovať“ kaviarenskú kúpeľnú kultúru: k miestnemu koloritu neodmysliteľne patrí chuť čerstvo napečených chrumkavých oblátok či osviežujúci drink v hotelovej kaviarni Panoráma, kde si vychutnáte ešte aj pôsobivý výhľad na mesto. A keď sa vám bude výhľadov máliť, vezmite si batoh, a hor sa na spoznávanie západného Slovenska! V bezprostrednom aj vzdialenejšom okolí Trenčianskych Teplíc nájdete množstvo zákutí s dobrou dostupnosťou na krátky výlet autom, na bicykli alebo len tak, pešo.

_g0a4320.jpg

Foto: 
Archív KTT

Únik z mesta do zelene

Priamo v areáli kúpeľov sa nachádza 18-hektárový park z druhej polovice 19. storočia. Sadnite si na lavičku a spoločnosť vám budú robiť vzácne dreviny, ako platany, metasekvoje či gledície. Nemusíte byť ani botanik, aby ste ocenili ich exotický šarm. A ak sa v objatí zelene cítite príjemne, odporúčame výlet do priľahlého lesoparku. Možno sa vám na sklonku jesene podarí nazbierať aj nejaký ten hubársky úlovok.

_g0a4054.jpg

Foto: 
Archív KTT

Spoznajte fontánu s príbehom...

Z Trenčianskych Teplíc je to do krajského mesta Trenčín len približne 14 kilometrov. Keď sa sem vyberiete, určite si popri hrade nenechajte ujsť menej známu, no pritom originálnu a vizuálne pútavú atrakciu na Štúrovom námestí – atypickú fontánu s vodníkom Valentínom. Socha od akademického sochára Igora Mosného bola postavená na počesť mýtickej bytosti, vodníka z Moravy, ktorý sa podľa legendy zaľúbil do miestnej pernikárky Anky a prišiel o život pri záchrane svojej milej z horiaceho domu. Požiar uhasil tak, že spod zeme nechal vytrysknúť nové pramene Váhu. Neskôr na mieste Trenčania postavili studne a v roku 1998 pribudla do jednej z nich vyliezajúca Valentínova podobizeň v elegantnom vodníkovskom fraku a staromódnom cylindri.
... alebo napíšte svoj vlastný!

hammam_fontana.jpg

Foto: 
Archív KTT

Za múrmi kúpeľov to odjakživa žilo rušným spoločenským životom. Stačí sa zastaviť na kus reči s miestnymi pamätníkmi, ktorí vám pri kávičke iste radi vyrozprávajú o histórii kúpeľných víl, o avantúrach zámožných kúpeľných hostí či o extravagantných manieroch celebrít oddychujúcich v Trenčianskych Tepliciach počas filmového festivalu. Ak ste fanúšikom histórie a hltáte príbehy, nenechajte si ujsť organizované prehliadky mesta a Hammamu. Viac informácií o nich vám poskytnú v informačnom stredisku na prízemí hotela Pax.
Máte už v nohách dosť kilometrov z predchádzajúcich výletov? Vytiahnite notebook a začnite v pokojnom kúpeľnom tichu písať svoj vlastný príbeh. Napokon, nebudete prvý, koho tu kopla spisovateľská múza. Karel Čapek vymyslel nové slovo „robot“ práve tu, v Trenčianskych Tepliciach!

www.kupele-teplice.sk

- - Inzercia - -