Dnes je sobota, 07.december 2019, meniny má: Ambróz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Divadlo Nová scéna nás baví už 70 rokov: Pozrite si veľkolepý Galakoncert k výročiu

november 30, 2016 - 09:50
Pri samotnom vzniku Divadla Nová scéna mnohí hovorili o tom, že druhé divadlo v Bratislave neprežije ani svoje prvé predstavenie. Čas však ukázal, že Nová scéna patrí medzi divadelnú špičku na Slovensku a teraz oslavuje už jubilejné 70. výročie od založenia.

Divadlo Nová scéna baví svojich divákov už neuveriteľných 70 rokov! Na počesť krásneho jubilea divadlo usporiadalo veľkolepý Galakoncert, na ktorom sa najmä spievalo a hralo. V réžii Martina Kákoša, pod taktovkou dirigenta Zdeňka Macháčka a za sprievodu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu vystúpili hviezdy operného ale i muzikálového neba. Na doskách sa striedali árie Miroslava Dvorského, Filipa Tumu, Dušana Jarjabka, Otakara Kleina či Karola Čálika. To najlepšie z muzikálového repertoára predviedli Sisa Sklovská, Patrik Vyskočil, Katarína Hasprová, Ján Slezák, Peter Makranský, Romana Dang Vanová a ďalší.

novascena0021.jpg

Foto: 
Ivan Medved

novascena0024.jpg

Foto: 
Ivan Medved

novascena0016.jpg

Foto: 
Ivan Medved

Divákov pozdravili z dokrútok aj Zdena Studenková, Emil Horváth, Eva Landlová a ďalší umelci, ktorí kus svojho umeleckého života prežili práve na doskách Novej scény. Umelecký riaditeľ divadla Karol Čálik svojim príhovor dojal všetkých prítomných hostí. „Divadlu želám bohatú a úspešnú budúcnosť ako bola minulosť.“ Herec sa priznal, že nebolo vôbec jednoduché dostať všetkých umelcov na jedno pódium. „Som rád, že to je už za nami. Galakoncert bol veľmi náročný či už z technického ale aj scénického pohľadu. Týmto koncertom sa nekončí úspešná sezóna divadla. Novým rokom začína opäť opereta a chystáme aj ďalšie skvelé muzikály, ktoré sa oplatí vidieť.“

novascena0026.jpg

Foto: 
Ivan Medved

Súčasná riaditeľka divadla Ingrid Fašiangová v divadle pôsobí už od čias vysokej škole. „Nová scéna za tých 70 rokov prešla rôznymi peripetiami, ale aj negatívne obdobia zanechali pozitívny vplyv na rozvoj divadla. V súčasnosti sa môžeme pýšiť niekoľkými predstaveniami, ktoré sú maximálne profesionálne a potešia i tých najnáročnejších divákov,“ s nadšením uzatvára. Slovenka želá Divadlu Nová scéna minimálne ďalších 70 rokov pôsobenia! 

novascena0002.jpg

Foto: 
Ivan Medved

Minister kultúry Marek Maďarič a riaditeľka divadla Ingrid Fašiangová

novascena0012.jpg

Foto: 
Ivan Medved

Umelecký riaditeľ divadla Nová scéna Karol Čálik

- - Inzercia - -