Dnes je pondelok, 18.november 2019, meniny má: Eugen
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Do Vianočnej kvapky možno darovať krv 2. decembra

december 01, 2016 - 07:00
Do charitatívnej akcie vlani prispelo svojou troškou krvi 52 ľudí

Charitatívne podujatie Vianočná kvapka krvi nebude v Bratislave chýbať ani tento rok. Svojou kvapkou krvi na pomoc deťom s onkologickým ochorením možno prispieť v piatok 2. decembra od 8:00 do 12:00 v Primaciálnom paláci v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovala Iveta Kešeľáková z bratislavského magistrátu. Deviaty ročník charitatívneho podujatia 1000 a 1 kvapka krvi deťom pre život organizuje občianske združenie Deťom pre život pod záštitou hlavného mesta SR Bratislavy a v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Cieľom je pomôcť darovaním krvi tomu, koho život je v ohrození. Podujatie aj tento rok spoja s dražbou dresov hokejistov bratislavského Slovana. Financie z dražby použijú na nákup darčekov pre deti, ktoré sú hospitalizované na onkologickom oddelení Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch, ako aj na bezplatné prevádzkovanie individuálnej dopravy pre onkologických detských pacientov z rôznych kútov Slovenska.

Do charitatívnej Vianočnej kvapky krvi vlani prispelo svojou troškou krvi 52 ľudí. Záujem však bol väčší, do Primaciálneho paláca minulý rok prišlo s chuťou pomôcť až 90 ľudí, no niektorí z nich nemohli darovať krv pre zdravotné problémy či aktuálne obmedzenia pri darovaní krvi súvisiace s cestovaním do cudziny. Darovaná krv putovala do Detskej fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch, kde ju využili pre deti po chemoterapii. 
Záujemcovia môžu darovať krv aj v bratislavskej mestskej časti Petržalka. V rámci podujatí Vianoce v Petržalke bude Mikulášska kvapka krvi v Dennom centre na Osuského ulici. Akciu pripravujú v utorok 6. decembra od 8:00 do 11:00. Ako ďalej informuje samospráva na svojej oficiálnej webovej stránke, v júni sa v centre stretli štyridsiati darcovia, ktorí spolu darovali pätnásť litrov krvi.

- - Inzercia - -