Dnes je nedeľa, 05.apríl 2020, meniny má: Miroslava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nenechajte si ujsť: Filharmónia zahrá so zaujímavými hosťami

január 11, 2017 - 17:03
Zaujímavých hostí aj program sľubuje tohtotýždňová dvojica symfonických koncertov Slovenskej filharmónie.

 V bratislavskom sídle filharmonikov, v Redute, bude za dirigentským pultom vo štvrtok a piatok, 12. a 13. januára stáť oceňovaný mladý ruský dirigent Sergey Neller, agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova. Publikum si na úvod koncertov vypočuje Akademickú slávnostnú predohru op. 80 Johannesa Brahmsa, dielo umelcovej vďaky senátu Wroclawskej univerzity za udelenie čestného doktorátu.ň

Nasledujúci Koncert pre husle a orchester D dur č. 1 op. 19 od Sergeja Prokofieva zahrá s filharmonikmi ich ďalší hosť, známy slovenský huslista pôsobiaci v Nemecku, Juraj Čižmarovič. Čižmarovič sa v Nemecku stal koncertným majstrom viacerých orchestrov, napríklad Gürzenich orchester či WDR Rundfunkorchester v Kolíne nad Rýnom a presadil sa aj ako dirigent a organizátor hudobného života. 

Druhá polovica symfonických večerov prinesie hudobnú báseň pre veľký orchester Smrť a vykúpenie op. 24 od Richarda Straussa. Oba koncertné večery uzavrie predohra k hudobnej dráme Richarda Wagnera Majstri speváci norimberskí. Koncerty sa v Slovenskej filharmónii začnú o 19:00 a záujemcovia o ich program môžu využiť akciu na lístky. Každý, kto si v pokladni Slovenskej filharmónie kúpi vstupenku, totiž získa druhú za polovičnú cenu. Akcia platí aj na ďalšie januárové koncertné štvrtky a piatky v Redute, ktoré sa uskutočnia 19., 20., 26. a 27. januára a tiež na koncert Hommage a Bohdan Warchal plánovaný na 22. januára. 

 

- - Inzercia - -