Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislava zažiari na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu v Rakúsku

január 12, 2017 - 08:44
Bratislava sa predstaví už 12. januára vo Viedni na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Návštevníkov zaujme úplne nová expozícia a virtuálna prehliadka mestom.
Foto: 
SITA/ilustračné foto
„Rakúski návštevníci sú na 3. priečke najpočetnejších návštevníkov mesta a sme veľmi radi, že v roku 2016 sme ich mohli privítať ešte o takmer 11 % viac ako predošlý rok. Z toho nám vyplýva veľká zodpovednosť a to udržať takto nastavené tempo aj naďalej, a preto byť súčasťou veľtrhu Ferien Messe vnímame ako výzvu ukázať našim susedom čo je v Bratislave nové, výnimočné a pre nich atraktívne, aby si k nám našli cestu,“ uviedla A. Melicharová, predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board.

Každý návštevník novej modernej expozície sa môže tešiť na someliérsku prezentáciu kvalitných vín z malokarpatskej oblasti, ochutnávku lokálnych špecialít ako sú Bratislavské rožky, či mastené lokše typické pre bratislavský región, ale aj na špeciálnu virtuálnu prehliadku mestom pomocou okuliarov Oculus. Pri tejto príležitosti Bratislava ukáže aj svoju zelenú stránku, ekologické myslenie a blízkosť mesta k prírode, ktorá je v prípade Bratislavy významná. 

Súčasťou bohatej prezentácie bratislavského regiónu, ktorú tento rok zastrešuje Bratislava Tourist Board budú aj spoluvystavovatelia, ktorí na expozícii nebudú chýbať. Tí predstavia rôzne atrakcie pre všetky vekové skupiny ako napríklad jazdu modernými rýchločlnmi po Dunaji, či prehliadku mesta štýlovými autíčkami Prešporáčik a Blaváčik. Pre náročnejších návštevníkov sa budú prezentovať tematické prehliadky a zážitkové výlety v dunajskom regióne, pre milovníkov lodnej dopravy budú poskytované informácie o ceste do Bratislavy loďou, ale aj výlet na hrad Devín, či návštevu moderného múzea Danubiana. Krásy, rozmanitosť, aktívny odpočinok, oddych pri vode, či adrenalínové športy predstavia OOCR Malé Karpaty a KOCR Turizmus regiónu Bratislava. Špeciálnym hosťom expozície je OOCR Banská Štiavnica, ktorá reprezentuje jedinečný región zapísaný do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

 „Pre tých návštevníkov, ktorí sa budú chcieť dozvedieť o Bratislave ešte viac, je pripravená dizajnová destinačná stránka visitbratislava.com, rovnako aj bezplatná inovovaná aplikácia Bratislava, ktorá ponúka vytvorenie si vlastnej prehliadky mesta vo svojom smartfóne a samozrejme turistické informačné centrá. Okrem klasickej pomoci budú mať návštevníci TIC v centre mesta k dispozícii aj interaktívne dotykové obrazovky, ktoré dopĺňajú informácie o videá a fotky z mesta. Dostupná je taktiež turistická karta Bratislava City Card, s ktorou každý návštevník získa bezplatnú dopravu, prehliadku mesta a viac ako 110 zliav,“ doplnila A. Melicharová

Bratislavský región dopĺňa ponuku hlavného mesta o široké spektrum voľnočasových aktivít. Zázemie Bratislavy ponúka športovcom i rekreantom aktívny oddych, vodné športy na Dunaji, Malom Dunaji i na Morave. Horská cyklistika - single tracky už niekoľko rokov láka do bratislavského regiónu množstvo nadšencov tohto krásneho vyžitia v prírode. Od novej sezóny pribudne v Malých Karpatoch i Pumptrack určený nie len pre aktívnych športovcov, ale aj pre rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí preferujú diaľkové trasy je Bratislava križovatkou európskych cyklomagistrál EuroVelo 13 a EuroVelo 6.

Veľtrh cestovného ruchu Ferien Messe Wien je najväčším veľtrhom v Rakúsku pre širokú verejnosť a B2B stretnutia na základe predchádzajúcej dohody. Je určený prioritne pre spolkové krajiny Viedeň, Dolné Rakúsko a Burgenland. Viac ako 700 vystavovateľov zo 70 krajín predstavuje posledné trendy v trávení dovolenky. Počas štyroch dní veľtrh navštívi viac ako 150 000 návštevníkov, čo predstavuje jedinečnú možnosť pre subjekty cestovného ruchu prezentovať svoju značku a ponúkané produkty.

 ZDROJ: bratislava magistrat

- - Inzercia - -