Dnes je piatok, 28.február 2020, meniny má: Zlatica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zažite vášeň s rozprávkovou Spiacou krásavicou v Balete SND

február 06, 2017 - 15:43
Rozprávku o princeznej, ktorá sa pichne do prsta a na sto rokov zaspí, pozná každé malé dieťa. Nielen ako rozprávku od Walta Disneyho, ale aj ako krásny balet. Hudba Pjotra Iljiča Čajkovského a nesmrteľná choreografia Mariusa Petipu sa tešia náklonnosti zo strany divákov už viac než storočie. Po piatich rokov sa Balet SND s týmto titulom čoskoro rozlúči.

SND/Anton Faraonov

Majstrovský kus vznikol na objednávku Imperátorského divadla v Petrohrade v roku 1980 a býva právom označovaný ako  „veľký balet“. Spiaca krásavica v naštudovaní svetoznámeho tanečníka ruského pôvodu Vladimíra Malakhova je nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu, pretože vďaka svojej  jemne skrátenej forme zaujme každú vekovú kategóriu.

dsc_8869.jpg

Foto: 
SND/Anton Faraonov

V úlohe princeznej Aurory budete mať možnosť vidieť prvú sólistku Baletu SND Rominu Kolodziej, ktorá túto postavu stvárňuje s veľkým úspechom, už od začiatku svojej profesionálnej kariéry. Princom Désiré bude a jej partnerom bude prvý sólista Baletu SND Artemyi Pyzhov.  Premiérovo, sa v postave princeznej Aurory predstaví sólistka Erina Akatsuka a princa Désiré sólista Yuki Kaminaka, obaja z Baletu SND. V úlohe dobrej Víly Orgován uvidíte sólistku Violu Mariner a zlá víla Carabosse bude patriť sólistovi Petrovi Dedinskému.

str.11_hore.jpg

Foto: 
SND/Anton Faraonov

Čistotu klasického tanca, prekrásnu výpravu, ktorá je plná farieb a nápaditých kostýmov, si môžete vychutnať na posledných štyroch predstaveniach.

Nepremeškajte posledné štyri predstavenia.

Tie sa uskutočnia 3. a 25. marca, 15. apríla a derniéra je naplánovaná na 28. jún 2017.

 Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach.  Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk

- - Inzercia - -