Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Prirodzené obočie môžete mať aj vy: Prevratná novinka vás presvedčí!

február 09, 2017 - 15:11
Aj vy ste si pôvodný tvar obočia pokazili prehnaným vytrhávaním alebo ste jednoducho do vienka nedostali husté pekne tvarované obrvy? Riešením je vláskovanie, ktoré dodá vášmu obočiu tvar i želanú hustotu.
Foto: 

V dnešnej dobe dominuje vo svete krásy dokonale upravené obočie, to neuniklo asi ani vám, však? Narodiť sa s hustým, krásne klenutým obočím je výhra. My, čo sme ho nikdy nemali, vieme veľmi dobre, o čom hovoríme. Neustále dokresľovanie, tieňovanie i farbenie sa pre nás stalo každodennou rutinou. Nevýrazné, vypadané obočie bez tvaru, sa však dá výrazne vylepšiť.

Pred úpravou obočia

1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Dokonalé obočie na počkanie

Permanentný mejkap sa dočkal novinky, na ktorú nedajú dopustiť svetové hviezdy i bežné smrteľníčky. Kým kedysi bolo nápadné tetovanie obočia jediným riešením ako sa zbaviť každodenného dokresľovania či farbenia, dnes existuje metóda, ktorá nahradí matku prírodu veľmi sofistikovane. Beauty priemysel dneška razí cestu prirodzenosti a na slovenskom trhu je konečne metóda, ktorá vám dokáže aj z "nijakého obočia" vykúzliť prirodzene pôsobiace. Žiadne umelé pigmenty, ktoré po čase zoxidujú domodra alebo neprirodzene jednoliate tvary, ktoré už zďaleka prezrádzajú svoj pôvod. Microblading, po slovensky vláskovanie – je semipermanentné rysovanie obočia, ktoré dokáže vyčariť jeho majiteľke obočie snov. A ako prebieha samotný zákrok? Po dôkladnom odlíčení vám kozmetička nakreslí tvar želaného obočia, do ktorého sa dokreslia chýbajúce chĺpky tak, aby pôsobilo upravene a pestovane. "Farba sa aplikuje prostredníctvom sterilnej mikro čepieľky. Oproti klasickému tetovaniu strojčekom je obočie jemné a preto vyzerá mäkko a dokonale prirodzene," vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka  Inštitútu zdravia a krásy FRAIS. 

img_7903.jpg

Foto: 
Archív FRAIS

Inštitútu zdravia a krásy FRAIS sa venuje microbladingu ako jedno z mála zariadení na Slovensku. Obočie vytvarované vláskovaním vám vydrží približne rok a oproti klasickému tetovaniu je táto metóda takmer bezbolestná. Nehovoriac o tom, že obočie vyzerá ako vaše vlastné.

5.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako by malo vyzerať ideálne obočie?

Pre každú ženu vyzerá dokonalé obočie inak, no isté zásady pri úprave alebo modelovaní obočia, by sa podľa MUDr. Przewlockej z Inštitútu zdravia a krásy FRAIS mali dodržiavať: "Obočie je najhustejšie na začiatku a elegantne sa zužuje smerom dole. Koniec obočia predstavuje koniec oblúka. Obočie musí mať svoje ukončenie presne na tom istom mieste ako oblúk a nemalo by zasahovať do spánkovej oblasti, ani končiť pred oblúkom. U typov tváre, ktoré majú výrazné proporcie, predstavuje šírka pier aj šírku alebo dĺžku obočia."

2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Nosí sa prirodzený tvar

Modelky Cara Delevingne, Gigi Hadid či Cindy Crawford. Práve ich maximálne prirodzené obočie sa momentálne považuje za top tvar. Čo je jeho najväčšia prednosť? Pôsobí upravene, no nie prehnane umelo. Kým kedysi boli v kurze "jednoliate" obrvy bez akejkoľvek chybičky, dnes hrá ženám do karát práve to, že môžu "priznať" pôvodný tvar svojho obočia. Nosí sa takmer všetko – neučesané obočie, obočie minimálne upravené pinzetou i uhladené, priam až "ulízané". Spoločným menovateľom sú však chĺpky, ktoré by mali byť zreteľné, či už sa rozhodnete pre výrazné obočie alebo jemnú prirodzenosť. Ako docielite prirodzene vyzerajúci tvar a hustotu obočia?

Výsledok úpravy obočia technikou microblading

4.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pomôžu vám aj farbičky, ceruzky a gély

Ak sa na semipermanentné tetovanie ešte len odhodlávate, alebo práve čakáte na svoj termín, obočie vám zatiaľ môžu dotvarovať kozmetickí pomocníci. Na trhu je veľké množstvo produktov, ktoré vám dokážu pomôcť. Od gélov, ktoré by mali zlepšiť rast chĺpkov, až po farebné špirály na obočie, špeciálne krémy či tiene alebo celé sady na úpravu tejto oblasti.

Tieto kozmetické produkty vyskúšajte!

picmonkey_collage.jpg

Foto: 
Archív značiek

  1.   Sérum na rast obočia a rias Renokin Lash Lash, Medaprex

  2. Ricínový olej Saloos na podporu rastu rias a obočia

  3. GOSH Growth Serum, podporné sérum na riasy a obočie

  4. Loreal Paris Paletka na úpravu obočia (Brow Artist Genius Kit)

  5. Dermacol Jemné ceruzky na zvýraznenie obočia

  6. Maybelline Brow Drama, Tvarujúca riasenka na obočie

  7. Essence set na úpravu obočia   

- - Inzercia - -