Dnes je piatok, 21.február 2020, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalka plesala v maskách

február 13, 2017 - 08:40
Február už tradične patrí sezóne plesov a ani v našej Petržalke to nemohlo byť inak. Starosta Vladimír Bajan pozýval tento rok na už sedemnásty ročník tohto čoraz viac obľúbeného podujatia.

Od prvého plesu, ktorý bol mimochodom úplne prvým maškarným plesom v Bratislave, každý rok pribúdali hostia a organizátori pridávali ďalšie a ďalšie stoly. Teraz je počet obmedzený kvôli priestorovým možnostiam, ale ples si stále zachováva vysokú úroveň a príjemnú komornú atmosféru. Ak máte chuť do sýtosti sa vytancovať pri dobrej hudbe, zasmiať sa s priateľmi a príjemne sa zabaviť (aj na sebe) stačí prísť na Petržalský maškarný ples.

Fantázii pri tvorbe masiek sa medze nekladú a platí pravidlo, že najbláznivejšia, najnápaditejšia a najkreatívnejšia maska vyhráva. Mužom stačí, keď sa pár dní neoholia a hneď je z nich pirát alebo lesný muž, dámy sa zas vedia veľmi presvedčivo zmeniť na strigu, lesnú žienku či čerticu. Petržalský maškarný ples otvoril starosta Vladimír Bajan a po kultúrnom programe sa hostia bavili, tancovali a spievali až do skorých ranných hodín. Do tanca hrali hudobné skupiny Hit Band, Modus Memory, ľudová hudba Ekonóm a DJ Brcho. V prestávkach vystúpili tanečná skupina Danseup a Duo Fénix. Nechýbala ani povestne bohatá tombola a tradičné vyhodnotenie masiek. Večerom sprevádzal dobre naladený Roman Pomajbo, ktorý svojim vtipom okorenil celý zábavný večer. A keď už sme pri korení, núdza nebola ani o dobré jedlo a kvalitné víno.

img_6637.jpg

Foto: 
petrzalka.sk

Odhodiť noblesu a vymeniť ju za dobrú náladu a zábavu je mottom každého maškarného plesu, a túto tradíciu každoročne spĺňa aj ten petržalský. Ak ste ho nestihli, môžete sa tešiť už o rok na jeho 18. ročník, ktorý bude opäť organizovať mestská časť Bratislava-Petržalka a Kultúrne zariadenia Petržalky.

img_6673.jpg

Foto: 
petrzalka.sk

ZDROJ: petrzalka.sk

- - Inzercia - -