Dnes je piatok, 06.december 2019, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

KANGMIN JUSTIN KIM: kontratenorista, ktorého musíte vidieť a predovšetkým počuť!

február 23, 2017 - 09:00
Rodák z Južnej Kórey, ktorý však prevažnú časť života strávil v americkom Chicagu. Študoval spev, operu a hudobné divadlo na univerzite v Evastone, ale aj v Londýne na Royal Academy of Music. Jeho repertoár je bohatý a pravidelne vystupuje na popredných scénach v Európe, Ázii či v USA. Bratislavskému publiku sa predstaví ako jedna z hlavných postáv vo Vivaldiho opere Arsilda.

Kto je to kontratenorista?

Pozoruhodný úkaz. Muž, spevák, ktorý disponuje ženským hlasovým rozsahom. To znamená, že dokáže spievať tak vysoko ako koloratúrne mezzosoprány či dokonca soprány. Kontratenoristi sú v súčasnosti veľmi vyhľadávanými spevákmi a ich pozoruhodné hlasy sa tešia mimoriadnej obľube a záujem o nich stále stúpa. 

Tomuto mladému mužovi nie je cudzí ani zmysel pre humor. Kangmin Justin Kim s veľkou obľubou paroduje skvelú koloratúrnu mezzosopranistku Ceciliu Bartoli.

Pri tejto príležitosti používa krásny pseudonym Kimchilia Bartoli:

Kimchilia Bartoli - "Agitata da due venti" [Cecilia Bartoli parody]

Autor: 
Youtube

Koho to mladý Kangmin Justin Kim vlastne paroduje?

Cecilia Bartoli Rossiniho Riedi al soglio!

Od posledného uvedenia barokovej opery v Slovenskom národnom divadle uplynulo už trinásť rokov. Premiéra novej inscenácie opery Arsilda od barokového génia Antonia Vivaldiho je projektom mimoriadneho významu. Slovenské národné divadlo na ňom spolupracuje s viacerými zahraničnými divadlami, ako napríklad s Grand Théâtre de Luxembourg, s Opéra Royal de Versailles, Opéra de Lille a Théâtre de Caen a s festivalom Dni starej hudby. Arsilda bude uvedená ako jeho súčasť v mimoriadnom termíne. Arsilda je zároveň prvým scénickým predvedením barokového hudobno-dramatického diela so špeciálnym orchestrom hrajúcim na replikách starých hudobných nástrojov na Slovensku. Sólisti sú poväčšine medzinárodne renomovanými odborníkmi na interpretáciu starej hudby. Výnimočnosť dodáva projektu i skutočnosť, že ide o novodobú svetovú divadelnú premiéru majstrovskej Vivaldiho opery, ponúkajúcu dielo navyše v jej pôvodnej, nikdy neuvedenej podobe. Po druhej premiére titul vyráža na turné po Európe a do Opery SND sa vráti o dva roky.

 

 

- - Inzercia - -