Dnes je piatok, 28.február 2020, meniny má: Zlatica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Marcový program Kultúrnych zariadení Petržalky

marec 06, 2017 - 08:07
Humorné aj improvizované choreografie, ohliadnutie do minulosti, tance, spev, ľudová muzika, súčasnosť. To všetko na vás čaká vo folklórnom marcovom programe v DK Zrkadlový háj.

Humor a vtip už tridsať rokov sprevádza folklórny súbor Poleno. Stal sa ich charakteristickým poznávacím znamením. V podaní tanečníkov a hudobníkov prináša humornú aktualizáciu folklóru v kombinácii tanca, spevu a vtipného sprievodného slova. Za zrodom tohto konceptu stojí Viera Eliašová, ktorá premenila nadšenie detí na celoživotnú folklórnu vášeň. FS Poleno má vo svojom repertoári tradičné tance z oblasti Zemplína, Šariša, Liptova, Podpoľania či Horehronia. V pestrom programe v DK Zrkadlový háj si pripomenieme 30. výročie od jeho vzniku. Hosťom večera bude ľudová hudba Petra Kuštára. POLENO VEČNE ŽIVÉ – 30. výročie folklórneho súboru FS Poleno 3. marca o 19:00 h a 4. marca o 18:00 h.

História kedysi slobodného kráľovského mesta Skalica je rozmanitá. Neoddeliteľnú súčasť dejín tvorí prezentovanie folklórnej hudby. Ten najstarší a stále dodnes aktívny folklórny súbor sa začal formovať v roku 1954 z pracovníkov tamojšej nemocnice. Tým sa začalo zlaté obdobie prevádzkovania folklóru v Skalici a v jej okolí. V rámci programu Večer autentického folklóru sa predstavia: FS Skaličan, FS ZUŠ SKaličan – seniori, ĽH Skaličan s primášom Petrom Michalovičom, ženská spevácka skupina Harmónia a so sólistami Máriou Marťanovou, Alžbetou Michalovičovou, Helenou Jurasovou, Antonom Dinkom, Antonom Pavčom, Pavlom Poustkom, Mirom Buzrlom a hosť večera – DFS Vienok už 24. marca. Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia. Podujatie podporil Bratislavský 

ZDROJ: petrzalka.sk

- - Inzercia - -