Dnes je piatok, 18.január 2019, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenskí milovníci prírody sa opäť vytiahli

marec 13, 2017 - 10:35
Hory sa opäť vracajú do mesta – od stredy sa už po 18. raz otvárajú brány originálneho filmového festivalu, ktorý spája ochranárov, cestovateľov, horolezcov, skalolezcov, extrémnych športovcov, milovníkov prírody a všetkých, čo im záleží na našej planéte. Festival HORY A MESTO prináša okrem svetových filmov a prezentácií aj najnovšiu domácu kvalitu.

Hlavnou časťou piatich festivalových dní je filmová prehliadka, rozdelená do tematických sekcií – Zem, Skala, Voda, Vzduch, Sneh, Horské bicykle a Beh, nebudú chýbať ani obľúbené multimediálne prezentácie, inšpiratívne cestokluby Kino svet a celý rad sprievodných aktivít. Obrovskými ťahákmi sú zanietenci, ktorí lámu svetové rekordy a posúvajú hranice neprekonateľného na možné. Osobne prídu mladý americký lezec Kevin Jorgeson a svetová jednotka v skalnom lezení Adam Ondra, ktorí  ako jediní vyliezli voľným štýlom najťažšiu cestu na svete Dawn Wall na El Capitan v Yosemitoch, pricestuje nemecká profesionálna lezkyňa a spisovateľka Ines Papert, kajakárka Luciša Hollá priblíži svoju expedíciu na divokých vodách Ekvádoru, hosťami festivalu budú aj slovenskí horolezci, skialpinisti a ďalší športovci.

Festival ponúkne okrem plejády svetových titulov aj 12 slovenských filmov. Pod ich vysokú úroveň sa podpísali silné mená režisérov: Rastislav Hatiar, Branislav Molnár, Pavol Barabáš, Erik Baláž, Martin Grajciar a ďalší, ktorí sa nechávajú inšpirovať Slovenskom, Tatrami, ale aj okolím Bratislavy a menej známymi kútmi krajiny. Odporúčame vám pozrieť si napríklad premiéru filmu režiséra a ochranára Erika Baláža Nesmrteľný les. Je to druhá časť trilógie Tajomné Karpaty. Oceňovaný filmár v ňom predstavuje prírodný raj – les pod Kriváňom, ktorý sa takmer nemení, jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večným sprievodcom je medveď. Ak chcete bližšie spoznať život tohto impozantného zvieraťa, ktoré sa nám dnes väčšmi spája s kontajnermi, určite príďte do kina.  Festival HORY A MESTO 2017 ovládne multiplex Cinema City v bratislavskom Auparku od 22. do 26. marca 2017, všetky informácie sú na www.horyamesto.sk.

 

 

 

- - Inzercia - -