Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislava sa zapojí do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli

marec 30, 2017 - 08:00
Hlavné mesto sa aj tento rok zapojí do kampane Do práce na bicykli, ktorá sa bude konať počas celého mesiac máj. Do akcie sa môžu prihlásiť súťažiace tímy v rámci firiem alebo inštitúcií.

Pixabay/ ilustračné foto

Bratislava sa do kampane zapojila s cieľom podporiť alternatívne formy dopravy v meste. Minulý rok malo hlavné mesto zaregistrovaných najviac tímov a súťažiaci uskutočnili spolu takmer 25-tisíc jázd. 
 
„V minulom roku sa Bratislave podarilo vytvoriť až 440 tímov a najazdiť 220-tisíc kilometrov počas monitorovacieho obdobia. Pevne verím, že aj tento ročník bude pre Bratislavu úspešný a záujemcov o alternatívnu cestu do práce bude ešte viac ako minulý rok,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
Súťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája 2017. Vyhlasovateľom súťaže sú Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste. Cieľom je takisto motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

- - Inzercia - -