Dnes je piatok, 03.júl 2020, meniny má: Miloslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Detské ihriská na Raketovej a Miletičovej čaká rekonštrukcia

apríl 03, 2017 - 09:48
Detské ihriská na Raketovej ulici a na Miletičovej ulici čakajú významné zmeny k lepšiemu. Ružinov ich bude kompletne rekonštruovať. V rozpočte má nato vyčlenenú sumu 200-tisíc eur.

Niektoré z ružinovských detských ihrísk už rekonštrukciu potrebujú. Každý rok sa v mestskej časti snažia niekoľko z nich kompletne vynoviť, tak aby vyhovovali dnešným normám, ako i požiadavkám rodičov a ich ratolestí. Tento rok Ružinov kompletne zrekonštruuje dve detské ihriská. V prípade detského ihriska na Raketovej ulici pôjde o rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá zahŕňa aj riešenie problému s neodtekajúcou dažďovou vodou.

Pôvodné hracie prvky nahradia nové v zmysle súčasných noriem. Úprava čaká súčasné spevnené plochy a dopadové plochy pod hracími prvkami. Súčasťou vynoveného ihriska bude aj nový parkový mobiliár, basketbalové ihrisko a zóna s prvkami na cvičenie. Ružinov má vo svojom rozpočte na komplexnú rekonštrukciu detského ihriska na Raketovej ulici vyčlenených 140-tisíc eur.

Druhé detské ihrisko, ktoré plánuje mestská časť tento rok kompletne zrekonštruovať, je na Miletičovej ulici. Vyčlenených je na to 60-tisíc eur. Plánujú sa tam osadiť nové hracie prvky, ktoré budú zamerané na staršie deti a na cvičenie. Súčasťou revitalizácie bude aj odstránenie unimobunky z priestoru ihriska a redukcia pieskovísk. Pôvodné asfaltové plochy nahradí zámková dlažba, vymenené budú aj dopadové plochy pod hracími prvkami. Na pláne je aj ošetrenie drevín a vybudovanie ostrovčekov okolo stromov. Realizácia tejto kompletnej rekonštrukcie je podmienená zverením pozemku hlavného mesta do správy mestskej časti, na čom Ružinov pracuje.

Ružinov bude aj tento rok pokračovať v menších úpravách ostatných detských ihrísk. Pôjde napríklad o dopĺňanie štrkových dopadových plôch, ošetrenia drevených prvkov ihrísk, opravy oplotení a samozrejme aj výmeny piesku v pieskoviskách.

ZDROJ: ruzinov.sk 

- - Inzercia - -