Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nový park v Rači nebude, investor bude namiesto toho stavať

apríl 18, 2017 - 08:00
V bratislavskej mestskej časti Rača v lokalite Záhumenice nebude park s rozlohou 3 400 štvorcových metrov, ako sa pôvodne zamýšľalo, ale v lokalite vyrastie ďalšia výšková budova.

Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Rače Eva Miklánková, račianski poslanci ani na druhý raz neodsúhlasili zámenu pozemkov medzi mestskou časťou a investorom.

Investor ponúkal mestskej časti a mestu svoje pozemky s platným stavebným povolením na vybudovanie parku vrátane detského ihriska a výbehu pre psy a zároveň jeho zhotovenie za 150-tisíc eur. Zámenou chcel získať v rovnakej lokalite pozemky podobnej výmery patriace magistrátu. “Skupina občanov a poslancov z Rače však vyzvala poslancov mestského zastupiteľstva Bratislavy, aby zámenu nepodporili, pretože je údajne pre Raču aj hlavné mesto nevýhodná,“ uviedol starosta Rače Peter Pilinský.

Mestské pozemky, na ktorých stoja budovy a infraštruktúra projektov Radničné námestie Rača, Rača Tower a Rača Gate a pôvodne mali byť súčasťou zámeny, má najnovšie investor záujem odkúpiť alebo prenajať. Písomne už o to požiadal račiansku samosprávu.

“V programe miestneho zastupiteľstva už opakované tretie hlasovanie o zámene pozemkov nie je. Náš stavebný úrad má dnes nulovú možnosť zastaviť výstavbu. Pokúsime sa s investorom diskutovať aspoň o jej rozsahu. Bol by som rád, keby sa aktivisti ospravedlnili svojim susedom v Rači za tento postoj, ktorým ich pripravili o nový park. Naopak, vystavili ich ďalšej výstavbe s jej všetkými negatívami,“ uzavrel Pilinský.

ZDROJ: SITA 

- - Inzercia - -