Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aktuálne: Pochod proti korupcii

apríl 18, 2017 - 19:33
V utorok v predvečerných hodinách sa Hviezdoslavovo námestie v Bratislave zaplnilo tisíckami mladých ľudí, ktorí protestovali proti korupcii a nezákonným praktikám v štáte. Neskôr sa presunuli na Námestie SNP.

Demonštráciu zorganizovali dvaja stredoškoláci, Karolína Farská a Dávid Straka, aj s pomocou sociálnych sietí. „Nestojí za nami nijaká politická strana, ani nijaký politik,“  ubezpečili ľudí v dave počas svojho vystúpenia na pódiu. Svoju motiváciu predostreli v memorande, ktoré odovzdali na Úrade vlády SR. Žiadajú v ňom dôkladné vyšetrenie káuz „Bašternák“ a „Gorila“, odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara. Taktiež požadujú odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a pokračovanie vo vyšetrovaniach a súdnych konaniach ohľadom všetkých Vladimírom Mečiarom amnestovaných skutkov.


Mladí rečníci na tribúne najčastejšie zdôrazňovali: „Slovensko je naša krajina, chceme tu zostať žiť a nechceme po skončení štúdií odchádzať do zahraničia." Protestujúcich študentov prišiel podporiť aj herec Maroš Kramár.

- - Inzercia - -