Dnes je utorok, 18.december 2018, meniny má: Sláva
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Rači otvorili zberný dvor, funguje aj služba zelený taxík

apríl 20, 2017 - 10:04
V bratislavskej mestskej časti Rača otvorili zberný dvor Pri Šajbách a ľuďom bude k dispozícii až do 15. novembra.

Pixabay/ ilustračné foto

Ako informovala hovorkyňa Rače Eva Miklánková, otváracie hodiny sú v utorok a vo štvrtok od 12:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Ľudia sem môžu prísť bezplatne uložiť komunálny odpad, ktorý nepochádza z podnikateľskej činnosti.

Podľa Miklánkovej je zberný dvor určený osobám, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Rače a ktoré sa zapojili do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Splnenie podmienok musí osoba odovzdávajúca odpad osobne preukázať identifikačným dokladom preukazujúcim trvalý alebo prechodný pobyt v Rači a dokladom preukazujúcim zapojenie sa do systému množstvového zberu nie starším ako 12 mesiacov. Za takýto doklad sa považuje v prípade obyvateľa bytu v bytovom dome výmer mesačného predpisu zálohových platieb od správcovskej spoločnosti, v prípade individuálneho producenta doklad o zaplatení poplatku za zber komunálneho odpadu. Zberný dvor je tiež určený osobám, ktoré majú na území Rače záhradu a ktoré sa preukážu platným preukazom Slovenského zväzu záhradkárov alebo iným dokladom preukazujúcim vlastníctvo alebo nájom záhrady.

Do zberného dvora možno priniesť objemný komunálny odpad, drobný stavebný odpad a biologicky rozložiteľný odpad rastlinného pôvodu.

V mestskej časti majú obyvatelia tiež k dispozícii službu zelený taxík, ktorá je rovnako ako zberný dvor vyhradená pre obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom v Rači. Zelený taxík odváža odpad spred domov ľudí každú stredu a poplatok za službu je osem eur, pre ľudí starších ako 62 rokov sú to dve eurá. Račania, ktorí chcú túto službu využiť, musia napísať e-mail na oddelenie životného prostredia na miestnom úrade alebo zatelefonovať. Všetky ďalšie informácie nájdu záujemcovia na internetovej stránke https://www.raca.sk/zeleny-taxik/. Služba vznikla v snahe predísť vytváraniu čiernych skládok rastlinného pôvodu a odkladaniu objemného komunálneho odpadu na verejných priestranstvách.

- - Inzercia - -