Dnes je pondelok, 19.november 2018, meniny má: Alžbeta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Psičkári môžu využívať výbeh pre psov na Vyšehradskej

apríl 20, 2017 - 10:07
Psičkári môžu využívať nový výbeh pre psov na Vyšehradskej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Pixabay/ ilustračné foto

 Pôvodne ho chceli začať stavať vlani, budovať ho však začali až tento rok v marci a postavili ho za šesť týždňov. Ako agentúru SITA informovala Silvia Vnenková z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu, mestská časť dala na výbeh zo svojho rozpočtu 10-tisíc eur. Priestor pre psov má rozlohu takmer 24 árov, sú v ňom lavičky, smetné koše, nádoby na psie exkrementy i informačné tabule pre majiteľov psov. Cieľom výbehov pre psov je venčenie psov bez vôdzky a bezkonfliktné spolužitie chovateľov psov s ostatnými obyvateľmi mestskej časti.

Prvý oplotený psí park v Petržalke otvorili v septembri 2014 medzi Rusovskou cestou, Wolkrovou ulicou a Panónskou cestou. Šesťdesiatšesťárový pozemok tvorí hlavne trávnatá plocha a na 800 štvorcových metroch je vybudované cvičisko pre psy. Vstup do výbehu je od Panónskej cesty z podchodu pod Rusovskou cestou, aj od križovatky Rusovská – Wolkrova. Obyvatelia majú k dispozícii aj výbeh pre psov na Holíčskej ulici. Petržalčania ho vybrali v hlasovaní o použití prostriedkov z participatívneho rozpočtu. Jeho plocha má rozlohu 1 059 štvorcových metrov, rekonštrukcia výbehu stála približne 14 000 eur. Výbeh na Vyšehradskej ulici je tretím priestorom pre psov, kde sa môžu pohybovať bez toho, aby niekoho ohrozovali. „Určite podporím budovanie aj ďalších takýchto výbehov, ak si ich do svojich priorít zaradia poslanci a keď na ne v rozpočte vyčlenia peniaze,“ poznamenal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Petržalka ročne na dani za psa vyzbiera viac ako 180-tisíc eur. Peniaze podľa samosprávy používajú na budovanie výbehov pre psov, na služby súvisiace s vyprázdňovaním, dopĺňaním vreciek a osadením košov na psie exkrementy. Pre všetkých, ktorí majú v mestskej časti prihláseného psa, je k dispozícii rolka s 350 kusmi vreciek na exkrementy, ktoré si môžu ľudia vyzdvihnúť na petržalskom úrade.

- - Inzercia - -