Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Drobného elektroodpadu sa Ružinovčania zbavia aj na úrade

apríl 21, 2017 - 11:39
Nepotrebná žehlička, kulma, fén či ručný mixér. Aj tohto sa Ružinovčania môžu pohodlne zbaviť. Stačí si nepotrebné malé spotrebiče zobrať so sebou na miestny úrad, keď si pôjdu vybaviť napríklad trvalý pobyt, prihlásiť svojho psa do evidencie či požiadať o sociálnu službu. Vo vestibule úradu na Mierovej 21 totiž pribudla nádoba na drobný elektroodpad.

Mestská časť Bratislava-Ružinov v spolupráci  so Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu Envidom organizuje zber elektroodpadu už 10 rokov. Starosta Pekár hovorí, že Ružinovčania si na takýto zber spotrebičov už zvykli. Najnovšie sa ale môžu drobného elektroopadu zbaviť aj popri vybavovaní na miestnom úrade. Vo vestibule je naň určená špeciálna nádoba.

Do nádoby na miestnom úrade môžu Ružinovčania dať napríklad holiace strojčeky, žehličky, fény, hriankovače, batérie či iný drobný elektroodpad. Ak majú doma väčšie nepotrebné spotrebiče, môžu sa prihlásiť do ich bezplatného zberu. Stačí do 5. apríla 2017 zavolať na miestny úrad na číslo 02/48 28 44 54 alebo poslať email na adresu zber@ruzinov.sk a  v sobotu 8. apríla sa so svojou starou chladničkou či práčkou navždy rozlúčia.

Pri nahlasovaní treba uviesť meno, priezvisko, telefonický kontakt a presnú adresu, z ktorej potrebujú spotrebiče odviezť, ako aj ich počet a druh.  V deň odvozu 8. apríla 2017 musia do 8:00 hod. vyložiť elektroodpad do vchodu bytového domu alebo za bránu rodinného domu. Zároveň je musia umožniť vstup do týchto priestorov.

Bezplatný zber elektroodpadu má svoju niekoľkoročnú tradíciu. V Ružinove sa robí dvakrát ročne a vždy sa vyzbierajú stovky starých spotrebičov.

Vyzbierané spotrebiče tak neskončia na skládkach, ale putujú na ekologickú recykláciu. Zároveň spoločnosť Envidodom venuje za každý vyzbieraný kilogram odpadu 
5 centov bratislavskej ZOO na výstavbu pavilónu vlkov. Detaily sú zverejnené na internetovej stránke www.ruzinov.sk.

- - Inzercia - -