Dnes je nedeľa, 12.júl 2020, meniny má: Nina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto začína s opravami ciest a chodníkov

apríl 25, 2017 - 14:46
Hlavné mesto oddnes začína s komplexnými opravami ciest, chodníkov a ník na zastávkach MHD. V tomto roku je naplánovaná oprava 27 km ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD.
Mesto na tieto opravy vyčlenilo 6 mil. eur vo svojom rozpočte. Oproti minulému roku sa tento rok opraví dvakrát toľko chodníkov a ník na zastávkach, pričom v rámci opráv chodníkov sa budú robiť aj bezbariérové úpravy priechodov.
 
„V minulom roku sa nám podarilo aj vďaka dotácii od vlády opraviť rekordných 50 kilometrov ciest a keďže je v Bratislave stále stav ciest taký, aký je, chceme pokračovať v tomto tempe aj tento rok. Opäť budeme opravovať celé úseky ciest, teda nielen látať výtlky. Tento rok sa zameriame aj na opravy chodníkov a ník na zastávkach, pričom ich opravíme raz toľko ako v minulom roku,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

image_2.jpg

Foto: 
Hlavné mesto Bratislava
Prvou veľkou opravou je oprava komunikácie Pri mlyne, ktorá sa začína dnes a potrvá do 30. apríla 2017. Pôjde o 3 300 m2 komunikácie v úseku od železničného priecestia po Príjazdnú ulicu. Doprava bude počas opravy obmedzená len čiastočne a bude označená prenosným dopravným značením. Predpokladaná hodnota rekonštrukcie je 170-tisíc eur. 
Po ukončení opravy Pri mlyne sa bude opravovať Dopravná ulica v úseku od pošty v smere do Rače. Začiatok opravy je naplánovaný na 2. mája. Po nej bude nasledovať oprava Detvianskej ulice v úseku od Kubáčovej ulice po kruhový objazd. Oprava je naplánovaná na 9. mája. Po nich budú nasledovať ďalšie opravy. Všetky opravy sú odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom. O každej ďalšej bude hlavné mesto informovať, aby sa Bratislavčania mohli včas pripraviť na prípadné dopravné obmedzenia. 

image_1.jpg

Foto: 
Hlavné mesto Bratislava
Medzi najväčšie úseky ciest, ktoré budú v tomto roku opravené, patria:
  • Rožňavská (11-tisíc m2) v úseku od Galvániho po Möbelix obojsmerne,
  • Panónska (4 444 m2) lokálne v celom úseku,
  • pokračujeme v oprave v Starom Meste, nadväzujeme na opravu Búdkovej cesty z minulého roka, pokračujeme Lovinského (3 800 m2) cez Gaštanovú po Valašskú ulicu,
  • Smolenická (3 419 m2) v celom úseku obojsmerne,
  • Nadjazd Vajnory od svetelnej križovatky po okružnú križovatku
„V tomto roku sa zameriame aj na vodorovné dopravné značenia, na ktoré sme vyčlenili v rozpočte 700-tisíc eur. Premaľujeme nanovo všetky priechody pre chodcov, ako i vodorovné značenia veľkých križovatiek.  Ku dnešnému dňu sme zároveň už osadili 3 500 odraziek na úsekoch ciest opravených v minulom roku,“ informoval primátor.  V rámci opráv chodníkov sa budú robiť aj bezbariérové úpravy  priechodov – predpokladáme do 30 priechodov, ako napr. Drieňová ulica (BA II), Prievozská pri McDonald (BA II), Mamateyova ulica (BA V). 
Hlavné mesto po zime už začalo s opravami a značeniami. Začiatkom apríla boli na Štefánikovej ulici namaľované optické brzdy, ktoré vedú k zníženiu rýchlosti vodičov. Vyznačené sú aj priechody pri Spojnej a priechod pri Lermontovej. Mestská organizácia Generálny investor Bratislavy zároveň začala s výstavbou novej svetelnej signalizácie v Záhorskej Bystrici. Stavebné úpravy na križovatke ulíc Československých tankistov a Bratislavská tak prispejú k väčšej bezpečnosti premávky a ku skvalitneniu života Bratislavčanov.
Hlavné mesto v minulom roku opravilo dokopy 50 km ciest, 5 km chodníkov a 10 ník na zastávkach MHD. Tento rekordný počet sa podarilo opraviť aj vďaka dotácii od štátu súvisiacej so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ. Tento rok hlavné mesto pokračuje v opravách komunikácií z vlastných finančných zdrojov.