Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Víkendový festival histórie v Dúbravke prinesie aj Harryho Pottera

apríl 27, 2017 - 09:47
Nadchádzajúci víkend sa v bratislavskej mestskej časti Dúbravka uskutoční festival histórie, mytológie, fantastiky, popkultúry a hier SlavCon.

Ako informovala Šimona Velická z organizačného tímu, festival sa začne v piatok 28. apríla o 14:30 a pokračovať bude do nedele 30. apríla v Dome kultúry Dúbravka. Témou jedenásteho ročníka je Pod hviezdnou oblohou a ľudia sa môžu tešiť na prednášky, vystúpenia, interaktívne workshopy, súťaže, diskusie, knižné krsty, ako aj pozorovanie nočnej oblohy pod dohľadom hvezdárov.

Hostia festivalu Juraj Červenák a spisovateľ Mark E. Pocha pokrstia na podujatí svoje knihy a návštevníci sa budú môcť stretnúť aj s Branislavom Jobusom, ktorý bude rozprávať o svojich rozprávkových knihách. „Predstaví sa tiež historický či postapokalyptický tábor, tanečné a literárne workshopy, ale aj Stand up comedy vystúpenie. Lákadlom je určite aj programová línia s tematikou Harryho Pottera - Víkend na Rokforte. Účastníkov rozdelia do štyroch fakúlt, pre ktoré budú počas trvania festivalu plniť čarodejnícke úlohy, zbierať body či skúšať hrať metlobal,“ uviedla Velická. Na festivale nebude chýbať ani kútik so spoločenskými hrami a o večerný program sa postarajú skupina Inspinia s ohňovou šou a hvezdári zo slovenských planetárií. Hudobné nadanie predvedú skupiny Five Leaf Clover a Vŕbovskí víťazi. Reč bude aj o umelej inteligencii, československom socialistickom sci-fi filme či napríklad o inkvizícii.

Festival SlavCon vznikol v roku 2006 ako dobrovoľnícky projekt Občianskeho združenia Spoločenstva Tolkiena a v roku 2011 sa k organizácii pridalo aj Občianske združenie Sci-Fi Guide. Jedenásty ročník finančne podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

- - Inzercia - -