Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dopravnou víziou Bratislavy je rozvoj verejnej dopravy

máj 03, 2017 - 09:34
Dostať ľudí z áut do MHD je prioritou mesta. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa dnes stretol s ministrom dopravy, aby mu predstavil svoj záujem posilniť železničnú dopravu na území mesta. Minister túto iniciatívu podporil. S vedením dopravného podniku následne rokoval o zvyšovaní komfortu cestovania vo verejnej doprave.

„Dopravný podnik má obrovský vplyv na kvalitu života v Bratislave. Som rád, že s vedením DPB sa nám darí nachádzať riešenia a posúvať veci dopredu. Jedným z problémov, ktorým sme vlani čelili, bol nedostatok vodičov. Tento trend sa nám podarilo zvrátiť. Dopravný podnik posilnil personálny stav, darí sa nám navyšovať platy vodičov, medziročne o 9 %. Priemerný plat vodiča je 1 200 eur, čo nie je málo,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dopravný podnik ponúka svojim zamestnancom množstvo benefitov, ako napríklad príspevok na ubytovanie, náborový príspevok vo výške 3 000 eur, 300-eurovú finančnú odmenu zamestnancovi, ktorý nájde nového kvalifikovaného kolegu (Projekt - Nájdi si parťáka).  

„Motivovať ľudí, aby využívali MHD, chceme aj tým, že zvyšujeme komfort cestovania. Minulý rok sme nakúpili 15 nových električiek a tento rok obstaráme 90 nových autobusov a 18 elektrobusov. Podporujeme čistotu dopravných prostriedkov. Dopravný podnik zaviedol trojitú kontrolu čistoty.  Začali sme s masívnou opravou 27 kilometrov ciest, 9 km chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD. Osádzame nové elektronické informačné tabule a zavádzame platbu za lístky v automatoch platobnou kartou.  Toto všetko prispieva k väčšiemu pohodliu nielen cestujúcich, ale aj vodičov MHD,“ dodal primátor.  

image_1.jpg

Foto: 
bratislava.sk


Dostať ľudí z áut do MHD a zlepšiť tak mobilitu v Bratislave chce mesto dosiahnuť aj rozšírením alebo modernizáciou električkových radiál. Aktuálne sa pracuje na 2. etape rozšírenia električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor a na modernizácii Dúbravsko - Karloveskej radiály od tunela až po zastávku Damborského. Na 22 križovatkách pripravuje mesto preferenciu električiek, trolejbusov a autobusov, ktoré budú mať prednosť pred autami.

„Ďakujem pánovi primátorovi za skutočný záujem o náš podnik. Vo vozovni Jurajov dvor sme mu predstavili činnosť podniku v reálnom živote. Sme pripravení zabezpečiť dodatočnú prepravu v súvislosti s väčším zapojením vlakovej dopravy v meste a budeme súčinní aj pri rekonštrukcii Dúbravsko – Karloveskej radiály,“ uviedol generálny riaditeľ DPB, a.s., Milan Urban.

- - Inzercia - -