Dnes je streda, 20.jún 2018, meniny má: Valéria
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petržalka ponúkne v máji festival zdravia, folklór i džez

máj 04, 2017 - 09:03
Festival zdravia, krásy a životného štýlu, folklór i tanečná škola pre seniorov sú súčasťou kultúrneho programu, ktorý v máji pripravujú Kultúrne zariadenia Petržalky (KZP).

Ako ďalej informujú zariadenia na svojej oficiálnej webovej stránke, v piatok 5. mája sa v Dome kultúry (DK) Zrkadlový háj začína Festival zdravia, krásy, životného štýlu a ezoteriky, trvať bude do soboty. Začiatok je o 10:00 a vstup je voľný. V sobotu 13. mája pripravujú premiéru programu k 30. výročiu založenia folklórneho súboru Dolina. Predstavenie sa v Zrkadlom háji začne o 18:00. Folklór naplánovali aj na druhú polovicu mája, predstavenie folklórnych súborov Ekonóm a Krtíšan z Veľkého Krtíša bude v piatok 19. mája o 19:00. Pokračovanie bude aj na druhý deň, v sobotu 20. mája, keď pre návštevníkov pripravujú folklórne tanečné divadlo v podaní súboru Vranovčan. Koncom mesiaca bude v bratislavskej mestskej časti aj XVII. ročník petržalského jazzového festivalu.

Petržalský Dom kultúry Lúky v tomto mesiaci opäť pripravuje tanečnú školu pre seniorov, podujatie nazvali Tancujeme pre radosť a zdravie, a začiatok je vo štvrtok 11. mája o 15:00. Vstupné je jedno euro. Pokračovanie bude vo štvrtok 25. mája, začiatok bude tiež o 15:00. Na nedele 7., 14., 21. a 28. mája pripravujú tradičný Nedeľný čaj o tretej. Tanečno-zábavné popoludnia s hudobnou skupinou sa začnú o 15:00, za vstup zaplatí osoba tri eurá.

CC Centrum pre svojich návštevníkov organizuje v nedeľu 14. mája výtvarno-tvorivé popoludnie pre deti od štyroch do desať rokov s názvom Farebná nedeľa. Po nej bude v ten istý deň o 17:00 nasledovať cyklus komorných koncertov Momentum Musicum. Pre deti a mamičky pripravuje centrum aj tvorivé dielne, kreslenie s deťmi do troch rokov i pohybové cvičenia hrou.

DK Lúky na Vígľašskej ulici, DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici a CC Centrum na Jiráskovej ulici vznikli v roku 1986 a sú kultúrno-osvetovým zariadením, ktoré zriaďuje bratislavská mestská časť Petržalka. Ich poslaním je organizovať podujatia v jednotlivých oblastiach kultúrno-výchovnej činnosti pre všetky kategórie obyvateľov a umožňovať im aktívne aj pasívne kultúrne vyžitie. Zariadenia organizujú aj súťaže, festivaly, koncerty, divadelné a filmové predstavenia, výstavy a vzdelávacie podujatia.

- - Inzercia - -