Dnes je streda, 20.jún 2018, meniny má: Valéria
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Karloveský majáles bude v sobotu 20. mája

máj 08, 2017 - 07:00
Folklórne vystúpenie, hry, piesne, tanec i ohnivá šou budú v programe tohtoročného Karloveského majálesu, ktorý bude v sobotu 20. mája.

Ako ďalej informuje mestská časť Bratislava-Karlova Ves na svojej oficiálnej stránke, kultúrne podujatie bude v Líščom údolí v Karlovej Vsi od 10:00 a vstup pre návštevníkov bude bezplatný.

Akcia sa začne vystúpením detí z Materských škôl Borská a Kolískova, nasledovať bude cirkusové soaré pre deti a rodičov. Popoludňajší program otvoria folklórne súbory Čečinka a Dolina. Aj po ich vystúpení sa bude program niesť vo folklórnom duchu, vystúpenie bude mať Ľudová hudba Andreja Záhorca. O 17:30 naplánovali tombolu, po nej vystúpi slovenský raper a zvyšok sobotňajšieho večera budú hrať do tanca. Záverom programu bude ohnivá a po nej zábavu presunú do Kamel klubu, kde bude pokračovať.

Počas celej soboty bude v Líščom údolí tradične sprievodný program. K dispozícii budú kolotoče, stánky s občerstvením a pre deti nafukovacie atrakcie na skákanie. Návštevníci na majálese nájdu aj Karloveskú komunitnú uličku, v pätnástich stánkoch predstavia svoju činnosť napríklad rodinné centrá, karloveskí skauti i Základná škola Alexandra Dubčeka. Miestna knižnica počas majálesu opäť pripravila burzu kníh, novinkou bude čítanie deťom. Rodinné centrá pripravili pre najmenších tvorivé dielne, policajti a dobrovoľní hasiči z Dúbravky zas pripravujú ukážky svojej práce a vybavenia. Na Karloveskom majálese bude mať svoj stan aj miestny úrad, predstavia v ňom prácu jednotlivých oddelení. Ľudia budú mať možnosť stretnúť sa a porozprávať s miestnymi poslancami aj so starostkou Danou Čahojovou.

Karloveský majáles má v mestskej časti niekoľkoročnú tradíciu, v programe počas jedného dňa vystupujú hudobníci a kapely pre starších i mladších.

- - Inzercia - -