Dnes je utorok, 07.júl 2020, meniny má: Oliver
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Karlovej Vsi budú v sobotu hľadať najmilšie domáce zviera

máj 12, 2017 - 11:54
Líščie údolie v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves bude v sobotu patriť domácim zvieratám. Mestská časť pripravuje prvý Karloveský festival zvierat, ktorý bude od 10:00 do 14:00.

Pexels

Ako informovala Zuzana Čavajdová z tlačového oddelenia karloveského úradu, šancu majú všetky domáce zvieratá. Majitelia sa môžu prísť predstaviť so svojimi psami, mačkami, zaujmú aj hovoriace papagáje, exotické hady, pavúky, potkany či morčatá.

Podľa Čavajdovej zatiaľ najväčší záujem prejavili psičkári, prihlásilo sa niekoľko orieškov i čistokrvných psov. Na Karloveskom festivale zvierat sa predstavia aj exotickejšie druhy. Súťažiť bude napríklad aj červená koralová užovka, škorpióny, tarantuly či papagáj. O titul najmilšieho domáceho miláčika sa uchádza aj morské prasiatko, škrečok a králik.

Registrácia na Karloveský festival zvierat stále pokračuje. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na webe www.festivalzvierat.sk alebo sa registrovať osobne v deň podujatia, hodinu pred jeho začiatkom, priamo v Líščom údolí. V sprievodnom programe predstaví svoju činnosť Sloboda zvierat. Jej pracovníci ľuďom vysvetlia, ako postupovať v prípade straty alebo nájdenia psa, prečo je dôležité čipovanie zvierat a ponúknu aj psov z útulku na adopciu.

- - Inzercia - -