Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Múzeum mesta Bratislavy pozýva na Noc múzeí a galérií 2017

máj 16, 2017 - 09:27
Múzeum mesta Bratislavy (1868) sa zapojí do podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa bude konať 20. 5. 2017. Programy sa budú venovať niekoľkým historickým jubileám. Z ponúkaných programov dávame do pozornosti osobnosť Jána Batku (1845 – 1917), ku ktorému múzeum pripravilo odbornú prednášku. Vo večerných hodinách je na nádvorí Starej radnice spomienkový koncert.

Na sklonku minulého roku, po rokoch sprístupnili pre verejnosť suterén Starej radnice, kde máme na tri roky pripravenú výstavu Barbarstvo mučenia / mučiace nástroje 16. – 18. storočie. Tento priestor je výnimočný unikátnymi ľadnicami, ktoré sa využívali na uchovávanie mäsa. Tiež je v tomto priestore zachovaná ukážka mestských žalárov. Výstavu doplní prednáška zločin a trest v starej Bratislave.

Neprekonateľným výročím je v tomto roku 300 rokov od narodenia významnej panovníčky Márie Terézie (1717 – 1780) a my si ju pripomenieme interaktívnym programom Mária Terézia a my, ktorý venujeme rodinám. Pripravili sme kostýmy, makety a na panovníčku sa zahráme. Naša cesta po jej stopách sa začne v Starej radnici a cez nádvorie Starej radnice povedie na Primaciálne námestie a skončí v Apponyiho paláci.

Celý deň si na nádvorí Starej radnici budeme pripomínať spolu s Dopravným podnikom mesta Bratislavy – 90 rokov od vzniku autobusovej dopravy v našom hlavnom meste. Takže nastúpte prosím a prezrite si staručký autobus, ktorý vozil do práce naše prastaré mamy. Deti sa dozvedia, ako sa označovali „štikali“ lístky a veľa o histórii autobusovej dopravy. V premávke budú historické vozidlá. Múzeum mesta Bratislavy sa teší na všetkých návštevníkov a priaznivcov.

- - Inzercia - -