Dnes je pondelok, 18.jún 2018, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Niektorí taxikári v Bratislave riskujú vysoké pokuty

máj 23, 2017 - 09:05
V rámci vykonávania odborného dozoru zameraného na oblasť taxislužby v hlavnom meste vykonali mestskí policajti v Bratislave v tomto roku 95 kontrol. Tie ukázali, že situácia v tejto oblasti sa začína zlepšovať, no i napriek tomu sa stále medzi taxikármi nájdu vodiči, ktorí používajú vozidlá bez overených taxametrov, jazdia bez predpísaného označenia, prípadne im chýbajú predpísané doklady na vykonávanie tejto činnosti.

„Z doterajších kontrol len 57 taxikárov používalo vozidlá, ktoré boli správne označené, v ktorých boli používané overené taxametre a vodičom nechýbali prepísané doklady na vykonávanie tejto činnosti. U zvyšných sme zistili 38 rôznych závad, pričom v 9 prípadoch išlo o používanie vozidiel s neovereným taxametrami, 10-tim vozidlám chýbalo predpísané označenie. 11 vodičov vykonávalo túto činnosť bez predpísaných dokladov. Tieto porušenia boli z našej strany zadokumentované a boli odstúpené na doriešenie príslušnému správnemu orgánu,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

Mestská polícia tieto kontroly vykonáva aj v súčinnosti s Policajným zborom SR. Aj počas poslednej kontroly mestská polícia prekontrolovala osem taxikárov na Nám. F. Liszta a pod Mostom SNP. Kontroly ku cti taxikárov dopadli dobre. Až na dva prípady, kedy sa k slovu dostali pokutové bločky, a to za státie taxíkov v priestore zastávok MHD pod Mostom SNP.

- - Inzercia - -