Dnes je pondelok, 18.jún 2018, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skupina Tublatanka odsudzuje teroristické útoky: V Londýne a Dubline už tento víkend zaspieva song Svet v ohrození

máj 25, 2017 - 16:33
Rockovú skupinu Tublatanka, po koncerte v najluxusnejšom tatranskom hoteli, čaká zaujímavý víkend mimo našej vlasti. Kapela stále odohráva koncerty pri príležitosti 33 rockov na hudobnej scéne a práve tento víkend vystúpi so svojím nadupaným koncertom v dvoch európsych mteropolách - 27.5. v britskom Londýne a o deň neskôr - 28.5. v írskom Dubline.

Po niekoľkých rokoch tak skupina znova navštívi obe metropoly,  v ktorých je už známa, nakoľko tam viackrát úspešne koncertovala a okrem toho, obľubuje dnes už legendárne rockové skupiny týchto krajín. „Na koncert do Londýna aj Dublinu sa velmi tešíme na našich fanúšikov, prevažne Slovákov a Čechov, ale aj príslušníkov iných národností,  ktorí tam žijú a pracujú. Zahráme im poctivý, vyše dvojhodinový koncert s našimi najlepšími piesňami a v strede vystúpenia s unplugged verziami niekoľkých skladieb. Oslávime tak  aj s našimi fanúšikmi, žijúcimi v zahraničí,  „Kristove roky“ života Tublatanky. Teší nás aj to, že už teraz sú obidva koncerty dávno vypredané a v sálach bude fantastická atmosféra," povedal Maťo Ďurinda.

 Členovia skupiny prídu do Londýna dva dni pred koncertom aby si mohli vychutnať rušné ulice centra Londýna, navštíviť British muzeum a pozrieť si metropolu z lode po Temži,  aj z výšky z atrakcie London Eye. „Samozrejme, že budeme pri potulkách Londýnom veľmi ostražití, lebo to, čo sa v dnešných časoch pácha v mestách Európy na nevinných ľuďoch je skutočne otrasné,“ – pohoršuje sa nad situáciou a teroristickými útokmi spevák  Maťo Ďurinda.  „Veľmi nás  zarmútil teroristický útok na koncerte Ariany Grande  v britskom Manchestri, kde prišlo o život 22 fanúšikov hudby a medzi nimi, žiaľ, aj deti. Je to hrozné! Úprimnú sústrasť vyslovujeme rodinám všetkých obetí!“

Tublatanka  na koncerte v  Londýne zahrá aj svoju  protiterorististickú pieseň Svet v ohrození, s ktorou už veľa rokov protestuje proti terorizmu vo svete.        

TUBLATANKA - SVET V OHROZENÍ - official HD video 2010

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -