Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tohtoročné Staromestské kultúrne leto potrvá do 10. septembra

máj 26, 2017 - 12:02
Bratislavská mestská časť Staré Mesto aj tento rok počas letných mesiacov chystá pre Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta rôzne kultúrno-spoločenské podujatia pod názvom Staromestské kultúrne leto.

Ako informovala Nora Remiarová z komunikačného oddelenia mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, kultúrne leto odštartuje 3. júna Staromestským dňom detí a potrvá do 10. septembra.

Na ľudí počas leta čaká napríklad druhý ročník festivalu Cestovanie časom, ktorý ožije 30. júna na Hviezdoslavovom námestí. Festival medziiným ponúkne stretnutie minulosti so súčasnosťou, scénické výjavy či program pre deti a cestovať sa bude s Máriou Teréziou, s Ľudovítom Štúrom, s Keltami i s bratislavským katom. České a slovenské divadlá sa predstavia v rámci Staromestského česko-slovenského divadelného festivalu. Na nádvorí Zichyho paláca, na Hviezdoslavovom námestí a v Medickej záhrade vystúpi Túlavé divadlo, Olomoucké divadlo, Divadlo Andreja Bagara Nitra, La Komika, GUnaGu, Divadlo pod hríbikom, Divadlo Koráb z Brna a ďalšie.

Program na Hviezdoslavovom námestí bude každý týždeň vždy od štvrtka do nedele a okrem koncertov a divadiel tu budú aj tento rok Tanečné školy na námestí. Štvrtky budú tiež patriť Promenádnym dychovým koncertom a pre seniorov budú na letnej terase hotela Carlton tanečné zábavy. Počas celého leta bude na Hviezdoslavovom námestí sprístupnená Maxišachovnica a samoobslužná letná čitáreň na nádvorí Zichyho paláca.

Medická záhrada bude toto leto patriť mamičkám a deťom. Pre najmenších sú pripravené divadelné predstavenia, tvorivé dielne, spievanie a pre mamičky Cvičenie pod stromami. Súčasťou Staromestského kultúrneho leta budú aj chrámové koncerty a na Staromestskú jazzovú loď s Petrom Lipom sa ľudia môžu tešiť v júli a v septembri.

Kreatívne dielne, respektíve podujatie zvané Kreafest sa pod dohľadom Kreatívneho klubu Luna uskutočnia po prvýkrát 8. júla na Hviezdoslavovom námestí a predstavia techniky ako maľovanie na textil a hodváb, servítkovanie, quilling, kawasaki, tkanie na kartóne, plstenie, paličkovanie, korálkovanie, výrobky z dreva a poverpolu . Súčasťou podujatia bude kultúrny program, módne prehliadky a program pre deti.

Ulice Starého Mesta budú mať taktiež čo ponúknuť. Staromestskú fiestu vystrieda tento rok klasická hudba.

- - Inzercia - -