Dnes je sobota, 23.jún 2018, meniny má: Sidónia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava dostane Zlaté jablko

jún 02, 2017 - 08:57
Bratislava ako destinácia v tomto roku obdržala prestížnu cenu „Golden Apple“. Ide o ocenenie, ktoré udeľuje F.I.J.E.T., svetová organizácia novinárov a autorov píšucich o cestovnom ruchu a dá sa prirovnať k Oscarom v turizme. Slávnostné odovzdávanie Zlatého jablka za účasti oficiálnej delegácie F.I.J.E.T.-u, pozvaných novinárov, najvyšších predstaviteľov mesta a zástupcov Ministerstva dopravy a výstavby SR prebehlo v reprezentatívnych priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca.

Bratislava získala Golden Apple v kategórii destinácia pretože je mestom, kde sa unikátnym spôsobom prepájajú dejiny s kultúrou a zážitkovým rozmerom, ktorý je tak podstatný pre rozvoj cestovného ruchu v destinácii. „Toto prestížne ocenenie, ktoré sa udeľuje od roku 1970 určite prispeje k zviditeľneniu značky Bratislava v zahraničí. Naše mesto sa tak zaradí medzi známe destinácie ako Krakov, Ľubľana, Moskva, Antverpy či Dubrovník, ktoré už sú držiteľmi Zlatého jablka,“ povedala námestníčka primátora Bratislavy Ľudmila Farkašovská.

Bratislava v posledných rokoch zažíva turistický boom. Všetky štatistiky ukazujú, že rekordné čísla je možné očakávať aj naďalej. V roku 2016 nás navštívilo viac ako 1,2 milióna turistov, pričom ide o vyše 15 % medziročný nárast. Konkurenčné výhody mesta, ktorými sú skvelá logistická dostupnosť, spojenie histórie s extenzívnou a modernou infraštruktúrou či neustále rozširovanie siete hotelových kapacít, dopĺňa fakt, že mesto žije podujatiami a kultúrou.

Udeľovanie cien Golden Apple zvyčajne prebieha za účasti popredných predstaviteľov destinácie a F.I.J.E.T.-u, pričom okrem oficiálnej delegácie sú na Slovensko pozvaní aj jednotliví novinári zo zahraničia. Celá skupina novinárov bude mať následne možnosť spoznať Bratislavu hlbšie počas trojdňového press tripu organizovaného Bratislava Tourist Board. 

Sme veľmi radi, že naša spoločná kandidatúra s FIJET Slovakia priniesla želané ovocie, a to dokonca zlaté,“ vyjadrila spokojnosť Alžbeta Melicharová, predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board. „Naše pozvanie prijali dlhoroční prispievatelia viacerých popredných európskych médií zo zahraničia, napríklad z Francúzska, Belgicka, Veľkej Británie, Španielska, Chorvátska, Turecka, Rumunska a Bulharska. Veríme, že press trip pripravený v spolupráci s Bratislava Tourist Board prinesie ešte viac pozitívnych mediálnych výstupov a bude tým šíriť dobré meno Bratislavy v zahraničí,“ dodáva Ľudmila Novacká, predsedníčka F.I.J.E.T. Slovakia.