Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dni starej hudby vyvrcholia dnes koncertom v Redute

jún 06, 2017 - 06:42
Medzinárodný festival Dni starej hudby vyvrcholí dnes, 6. júna, koncertom v bratislavskom sídle Slovenskej filharmónie v Redute.

V Malej sále filharmónie vystúpi o 19:00 súbor starej hudby Musica aeterna. Sólistkou koncertu bude česká sopranistka Gabirela Eibenová. Publikum čaká koncertný program venovaný 250. výročiu úmrtia skladateľa Georga Philippa Telemana. Zaznejú viaceré diela svetskej i duchovnej tvorby skladateľa, vrátane extravagantnej programovej suity “Burlesque de Quixotte“ a kantáty k 200. výročiu Augsburského vyznania. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767) bol považovaný za jedného z najvýznamnejších a najplodnejších tvorcov svojej doby. Bol krstným otcom Bachovho syna Carla Philippa Emanuela Bacha a až do vysokého veku si písal s Georgom Friedrichom Händlom, s ktorým sa poznal od roku 1701. Ten o ňom raz žartom poznamenal, že „dokáže napísať skladbu pre osem hlasov s takou ľahkosťou ako iní napíšu list,“ dodala Tolstova.

Končiaci sa 22. ročník Dní starej hudby bol venovaný 500. výročia Lutherovej reformácie – historickej udalosti, ktorá výrazne a natrvalo poznačila Európu 16. a 17. storočia a ktorej okrúhle výročie si tento rok pripomíname. Medzinárodný festival pripravilo Centrum starej hudby od piatka 26. mája do 6. júna v Bratislave.

- - Inzercia - -