Dnes je štvrtok, 19.apríl 2018, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V staromestskej Medickej záhrade otvoria letnú čitáreň

jún 09, 2017 - 10:19
V bratislavskej mestskej časti Staré Mesto opäť otvorí svoje brány letná čitáreň v Medickej záhrade. Ako ďalej agentúru SITA informovala Nora Remiarová z komunikačného oddelenia mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, v prevádzke bude od pondelka 12. júna do 31. augusta každý deň vrátane víkendov od 10:00 do 18:00.

 V čitárni bude k dispozícii 52 študijných miest, v ponuke je 70 titulov domácich a zahraničných časopisov a denníkov či informačné a propagačné materiály o Bratislave. Ľudia si budú môcť tiež bezplatne požičať a prečítať knihy vyradené zo zbierok Staromestskej knižnice, ako aj knihy, ktoré darovali občania. V Medickej záhrade je i bezplatné Wi-Fi. Využívanie služieb letnej čitárne je bezplatné a vstup na všetky podujatia, ktoré sa tu budú konať, je voľný.

“Letná čitáreň je už roky obľúbenou zastávkou potulkami mestom pre Staromešťanov, ale aj návštevníkov Bratislavy. Okrem príjemne strávených chvíľ nad knihou sa tu môžeme stretnúť s priateľmi, porozprávať s obyvateľmi, alebo si len tak posedieť v pokojnom prostredí záhrady,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Počas letných mesiacov čakajú na detských i dospelých návštevníkov zaujímavé podujatia. Pre deti je pripravených sedem bábkových predstavení Stražanovho bábkového divadla, tvorivé dielne, zážitkové čítanie, pre dospelých medzigeneračné tvorivé dielne, stretnutia so zaujímavými osobnosťami a slovenskými spisovateľmi z cyklu Rozprávanie o Bratislave a Čítanie v tráve, cestovateľské videoprojekcie Lenky Gondovej, Štefana Kardoša a Vladimíra Fecka z ich ciest po Arktíde, Špicbergoch a Grónsku, výstavy v spolupráci so Základnou umeleckou školou na Radlinského ulicou a Bibianou, medzinárodným domom umenia pre deti.

Medická záhrada je verejný park v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, ktorý sa nachádza medzi ulicami Špitálska, Americké námestie, Sasinkova, Poľná a 29. augusta. Na strane zo Špitálskej ulice park ohraničuje Aspremontov letný palác. V Medickej záhrade je napríklad detské ihrisko i drobná architektúra.

- - Inzercia - -