Dnes je pondelok, 18.jún 2018, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Galéria Satelit predstavuje výskum v odevnom dizajne

jún 12, 2017 - 16:35
Módny dizajn nie je len kreslenie návrhov a šitie, poukazuje na to najnovšia výstava galérie Slovenského centra dizajnu (SCD) Satelit. V sídle Satelitu v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí v Bratislave sa možno na výstave (Re)think fashion zoznámiť s rôznorodosťou súčasného výskumu v oblasti odevného a textilného dizajnu na Katedre textilnej tvorby Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave.

Vystavené sú novátorské odevné práce Ivany Kaňovskej, Barbory Peuch, Petry Solivarskej, Zuzany Šebekovej a Brone Žúrkovej-Bručkovej. „Ide teda o prezentáciu doktorandských autorských kolekcií ako aj o prezentáciu výstupov teoretického výskumu,“ agentúru SITA o tom informovala Helena Veličová z SCD.

Ateliér odevného dizajnu Katedry textilnej tvorby VŠVU sa pod vedením profesorky Júlie Sabovej profiluje ako moderné výučbové a výskumné pracovisko s bohatým materiálovým a technologickým zázemím. Okrem vzdelávania v rámci bakalárskeho a magisterského stupňa štúdia sa na katedre realizujú aj početné výskumné úlohy. Praktický umelecký výskum doktorandov dopĺňa v rámci výskumného projektu KEGA aj teoretický a na dizajn orientovaný výskum širších súvislostí postavenia módy v rámci priemyselnej výroby, marketingu a spoločnosti ako takej, informovalo SCD. V rámci výstavy prezentujú jej kurátorky Júlia Sabová a Barbora Peuch všetky spomínané časti výskumu v oblasti odevného a textilného dizajnu.

Projekt podporila Kultúrna a edukačná grantová agentúra (KEGA) Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Výstavu (Re)think fashion možno v galérii Satelit vidieť do 12. júla, denne od 13:00 do 18:00 okrem pondelka.

- - Inzercia - -