Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Petržalka investuje do tohtoročných opráv komunikácií 400-tisíc eur

jún 14, 2017 - 16:39
Bratislavská mestská časť Petržalka investuje do opráv chodníkov a parkovísk historicky najvyššiu sumu, a to 400-tisíc eur.

 Ako ďalej agentúru SITA informovala Silvia Vnenková z miestneho úradu mestskej časti Bratislava - Petržalka, opravy sa týkajú šiestich komunikácií - chodníka a časti parkoviska na Medveďovej ulici, chodníka na Holíčskej ulici, parkoviska na Fedinovej ulici, parkovisiek na Mlynarovičovej ulici a Tupolevovej ulici a chodníka pri Základnej škole na Pankúchovej ulici. Peniaze na rekonštrukciu miestnych komunikácií vyčlenila samospráva zo svojho rozpočtu.

Podľa Vnenkovej už mestská časť ukončila rekonštrukciu chodníka a časti parkoviska na Medveďovej ulici, ktorá stála približne 80-tisíc eur. “Chodník bol v katastrofálnom stave a dnes sa už dá po ňom chodiť bezpečnejšie. A navyše je aj bezbariérový,“ uviedol starosta Petržalky Vladimír Bajan. Tento týždeň začala samospráva s opravou chodníka na Holíčskej ulici, kde v roku 2016 zrekonštruovali cestu, a parkoviska na Fedinovej ulici.

Mestská časť Bratislava - Petržalka má v správe miestne komunikácie III. a IV. triedy, ktoré kontroluje a stará sa o ich opravu a údržbu.

- - Inzercia - -