Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Colníci zadržali pašované cigarety

jún 14, 2017 - 16:43
Dve zásielky s viac ako 87 500 kusmi cigariet bez slovenských kontrolných známok skončili v uplynulých dňoch v rukách bratislavských colníkov.

Prvú zásielku objavili pri bežnej kontrole vozidla z Moldavska. Dvaja cudzinci prevážali 1 920 spotrebiteľských balení známej značky. Pašerákov obvinili, súd rozhodol o zhabaní cigariet a v super rýchlom konaní ich odsúdili na podmienečný trest. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavského Colného úradu Katarína Tehlárova, vinníci musia uhradiť aj vzniknutú škodu na spotrebnej dani v celkovej výške viac ako 4 000 eur.

Druhú zásielku, 2 456 spotrebiteľských balení cigariet rôznych značiek, chcel prepraviť zatiaľ neznámy páchateľ v pravidelnej autobusovej linke smerujúcej do Českej republiky. Ako uviedla Tehlárová, kúpil si cestovný lístok, naložil batožinu do autobusu a ešte pred jeho odchodom zo zastávky sa “vyparil”. Colníci vyčíslili vzniknutú spotrebnú daň na vyše 4 600 eur a prípad odovzdali pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyšetrovateľovi. Cestujúci v autobuse sa môžu zatiaľ neznámemu páchateľovi "poďakovať" za nočné zdržanie v Bratislave.

- - Inzercia - -