Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavský dobový piknik prinesie atmosféru rokov päťdesiatych

jún 18, 2017 - 16:25
Bratislavský dobový piknik, ktorý sa uskutoční v staromestskej Medickej záhrade, prinesie atmosféru rokov päťdesiatych. Akcia ponúkne program plný autentických hudobných zoskupení či večernú tančiareň

Ako ďalej agentúru SITA informovala Jana Dekánková za organizátorov podujatia, akcia sa bude konať v sobotu 24. júna v čase od 12:00 do 21:00 a ponúkne program plný autentických hudobných zoskupení, možnosťou nechať si spraviť dobovú vizáž, fotoateliér či večernú tančiareň pod hviezdami v duchu swingu.

Podľa jednej z organizátorov Jany Dekánkovej z občianskeho združenia Swingmánia myšlienku na veľký celomestský dobový piknik nosili v hlave už niekoľko rokov a tento rok sa ju konečne podarí uskutočniť. “Pre návštevníkov sme pripravili program počas celého dňa. Tešiť sa môžu napríklad na koncerty hudobných zoskupení FATS JAZZ BAND, C a K. Orchester, Saxophone Syncopators a Paper Moon Trio. Počas pikniku sa návštevníci budú môcť naučiť základné kroky tanca charleston či lindy hop od lektorov bratislavských tanečných škôl a na záver sme pripravili swingovú tančiareň,“ uviedla Dekánková. Na dotvorenie dobovej atmosféry budú počas dňa dve módne prehliadky historizujúcich a originálnych odevov z obdobia rokov 1900 až 1950 a pristavené budú aj vintage motorizované bicykle. Taktiež bude pre záujemcov pripravená aj zóna premien, kde návštevníkov upravia do dobovej vizáže a nakoniec sa môžu odfotiť vo fotokútiku. “V areáli Medickej záhrady budú navyše umiestnené panely s historickými zaujímavosťami o dianí v Bratislave v období prvej polovice minulého storočia,“ doplnila Jana Dekánková.

Bratislavský dobový piknik je súčasťou celomestského podujatia Urban Art Festival a vstup na neho bude zadarmo.

- - Inzercia - -