Dnes je štvrtok, 19.apríl 2018, meniny má: Jela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Francúzsky deň opäť v Bratislave!

júl 12, 2017 - 09:18
Nadväzujúc na úspechy z posledných šiestich rokov, sa v Bratislave bude opäť konať oslava francúzskeho štátneho sviatku, dňa 14. júla 2017. Ponúkne pestrý kultúrny program, trh francúzskych výrobkov a pochutín a k dispozícii bude aj priestor špeciálne venovaný deťom.

Program:

14:00 - 20:00Trhy s francúzskymi výrobkami

16:45 – 17:00 - Prezentácia podujatia / Zuzana Hianiková & Didier Rogasik

17:00 – 17:15 - Príhovory / Jeho Excelencia, pán Christophe Léonzi, Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku. Ivo Nesrovnal, primátor mesta Bratislava. Radoslav Števčík, starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

17:30 – 18:15 - Koncert / Víťazi speváckej súťaže Spievam po francúzsky Les vainqueurs du

18:15 – 18:45 - Módna prehliadka haute couture / Sergent Major & Nafnaf

18:45 – 19:45 - Koncert / Jana Gavačová

19:45 – 20:30 - Módna prehliadka haute couture / Michel Bonzi

20:30 – 22:00 - Koncert / Les Garçons Trottoirs

Deň otvorených dverí na Francúzskom inštitúte
Môžete si vyskúšať kurz francúzštiny zdarma a pre tých najmenších sú pripravené rôzne aktivity a hry.

Trhy s francúzskymi výrobkami

Počas týchto osláv, v stánkoch po oboch stranách Hlavného námestia, francúzske spoločnosti/značky budú ponúkať ochutnávku alebo predaj svojich produktov. Aby publikum mohlo dlhšie pobudnúť vo "francúzskej dedine", budú sa ponúkať francúzske jedlá a špeciality. K tomuto účelu budú k dispozícii stoly a lavice v strede „dediny“, oproti pódiu s umeleckým programom. 

Francúzsky hudobný program

Bezplatné hudobné a kultúrne predstavenie, otvorené všetkým, sa bude konať na Hlavnom námestí v Bratislave od 17:00 do 22:00. 

LES GARCONS TROTTOIRS - Veselé francúzske piesne (20:30 - 22:00) 

Hudobná skupina Les Garçons Trottoirs od r. 2006 roztancúva publikum vo Francúzsku, USA a v Európe ( v Českej republike, Maďarsku, na Slovensku, v Nemecku, vo Švajčiarsku a v Belgicku ). Absolvovali viac ako 550 koncertov, mnohokrát vystupovali ako predkapela (Cock Robin, Thomas Fersen, Patrick Bruel, Florent Pagny, ....), o javiskovej sile Les Garçons Trottoirs niet pochýb.

Hudobníci Paul d’Amour (gitara /spev), Jean-René Mourot (akordeón / trúbka / klavír / spev), Marc-Antoine Schmitt (kontrabas / basa / spev), a Fred Villard (bubny /bicie / spev) chceli novým albumom otvoriť dvere rôznym hudobným žánrom, pričom si zachovali svoj zvláštny a dojímavý vlastný svet. Vtipnými textami romantických balád, rockovou energiou swingových melódií, Les Garçons Trottoirs sledujú vždy jediný cieľ, a to ponúknuť krásne piesne s dôrazom na texty, energiu a emócie. 

Jana Gavačová - Francúzske šansóny (18:45 - 19:45)

Speváčka Jana Gavačová vyštudovala herectvo na Vysokej škole Múzických Umení. Je známou tvárou z divadelných predstavení a televíznych filmov a seriálov. Od divadelnej sezóny 2008/2009 účinkuje v kultovom divadelnom predstavení Tančiareň, dramaturga Martina Porubjaka, na doskách Slovenského Národného Divadla. Je autorkou projektu « Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu », ktorý od septembra 2012 realizuje v spolupráci s poprednými osobnosťami domácej jazzovej scény (Peter Lipa, Gabriel Jonáš, Marián Ševčík, Adriena Bartošová a ďalší). Speváčka patrí medzi ocenené « Nové tváre slovenského jazzu 2011 ». V tejto súťaži, každoročne organizovanej Slovenskou Jazzovou Spoločnosťou jej odborná porota udelila cenu za interpretáciu klasického štandardného džezového repertoáru. Vystupuje v triu alebo v kvartete Jana Gavačová Trio/ Jana Gavačová Quartet v spolupráci s poprednými osobnosťami slovenského jazzu. 

Víťazi speváckej súťaže « Spievam po francúzsky » (17:30 - 18:15) 

Semifinále celoštátnej súťaže francúzskej piesne sa konali začiatkom marca a apríla v Košickom, Bratislavskom a Žilinskom kraji. V každom kraji a v každej kategórii prví traja víťazi získali ceny a dvaja prví víťazi postúpili na národné semifinále do Banskej Bystrice, ktoré sa konalo 2. júna. Víťazi národné semifinále postúpili na medzinárodné finále, ktoré sa konalo v Budapešti 23. júna. 

- - Inzercia - -