Dnes je štvrtok, 21.jún 2018, meniny má: Alojz
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Novým karloveským prednostom je Michal Drotován

júl 12, 2017 - 12:51
Novým prednostom miestneho úradu v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves je Michal Drotován, vo funkcii od začiatku júla nahradil Jána Hrčku.

„Pôvodne sme boli so starostkou dohodnutí, že prednostom budem dva až dva a pol roka. To sa na konci júna skončilo,“ povedal novinárom Ján Hrčka, ktorý je aj petržalským miestnym a bratislavským mestským poslancom. Drotován je na karloveskom úrade dlhšie, venuje sa oddeleniu dopravy a životného prostredia. Zároveň je aj poslancom mestskej časti Bratislava-Rača.

Hrčka v novembri 2014 kandidoval na starostu Petržalky, za súčasným starostom Vladimírom Bajanom však skončil tesne na druhom mieste. Poslanec tvrdí, že kandidatúru na petržalského starostu v budúcoročných komunálnych voľbách nevylučuje a je to podľa neho jedna z reálnych možností.

Starostkou Karlovej Vsi je Dana Čahojová, Karlovešťania si ju zvolili v komunálnych voľbách v novembri 2014. Predtým pôsobila štyri roky ako miestna poslankyňa Mestskej časti Karlova Ves a ako aktivistka občianskeho združenia Naša Bratislava. V súčasnosti je aj bratislavská mestská poslankyňa. Zástupcom karloveskej starostky je Branislav Záhradník.

- - Inzercia - -