Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Staré Mesto zrekonštruovalo Moskovskú a Škarniclovu ulicu

júl 12, 2017 - 13:05
Bratislavská mestská časť Staré Mesto dokončila rekonštrukciu ďalších ulíc na jej území. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková, ide o ulice Moskovská a Škarniclova.

Opravy hradila mestská časť z vlastného rozpočtu, obnova Moskovskej ulice stála 115-tisíc eur, nový vzhľad Škarniclovej stál Staré Mesto 98-tisíc eur.

Škarniclova ulica dostala nové chodníky zo zámkovej dlažby, zelený pás a asfaltový koberec. “ Opravili sme ďalšiu cestu pri základnej škole a upravili sme tiež chodník,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Dodal, že nový povrch dostal aj chodník na druhej strane cesty vedľa parkovacieho pruhu a na oboch koncoch ulice vybudovali bezbariérové priechody pre chodcov. K celkovému dotvoreniu novej podoby ulice už chýba podľa neho len doplnenie stromoradia a výsadba krovín do zeleného pásu, ktorá sa uskutoční na jeseň.

Od začiatku júla už môžu motoristi jazdiť po novom asfaltovom povrchu na Moskovskej ulici. Opravy sa dočkal aj úsek od Strážnickej po Záhradnícku ulicu. Podľa starostu tak samospráva nadviazala na práce z konca roka 2016, keď vymenili asfalt a opravili chodníky v úseku Poľná Strážnická. Úpravou dopravného značenia pribudli nové parkovacie miesta a aj na tejto ulici vybudovali bezbariérové priechody pre chodcov.

- - Inzercia - -