Dnes je pondelok, 23.apríl 2018, meniny má: Vojtech
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Peniaze z hospodárenia Ružinova plánuje samospráva investovať do ciest a škôl

júl 17, 2017 - 12:52
Ušetrené peniaze z hospodárenia bratislavskej mestskej časti Ružinov za rok 2016 plánuje samospráva investovať do ďalších rekonštrukcií miestnych komunikácií, detských ihrísk či škôl.

Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, viac ako milión eur dá Ružinov do rekonštrukcie škôl, chce pokračovať v ich zatepľovaní.

Plánuje ďalej zvýšiť kapacitu materských škôl, rozšíriť materskú školu na Šťastnej ulici či prerobiť budovu na Banšelovej ulici na škôlku. Na rok 2017 schválili ružinovskí poslanci viac peňazí do opráv ciest vrátane výmeny celých povrchov na viacerých komunikáciách. Pokračovať tiež budú rekonštrukcie v Domove dôchodcov Pažítková a v Ružinovskom domove seniorov. Mestská časť chce rekonštruovať aj dve detské ihriská a revitalizovať jazero Rohlík v prípade súhlasu vlastníka pozemkov.

Hospodárenie Ružinova za minulý rok vykazuje prebytok viac ako 4,9 milióna eur, ktorý vznikol vďaka vyšším príjmom z podielových daní, kontrole výdavkov na miestnom úrade ako aj kapitálovým príjmom z predaja pozemkov Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) pre výstavbu diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukciu križovatky D1 v Prievoze.

- - Inzercia - -