Dnes je štvrtok, 21.február 2019, meniny má: Eleonóra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Podpísali všetky zmluvy na nákup 90 autobusov

júl 24, 2017 - 13:21
Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal všetky zmluvy na nákup 90 nových autobusov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

 „Prvé autobusy dodajú do vozidlového parku podniku v auguste, všetky vozidlá budeme po vybavení potrebnej dokumentácie ihneď nasadzovať do premávky. Dodávku všetkých 90 autobusov by mali ukončiť v januári budúceho roka,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban. Cena za autobusy je 24 miliónov eur.

Do vozidlového parku DPB pribudne 32 autobusov dĺžky 18,8 metra a 28 autobusov dĺžky 12,2 metra od spoločnosti SOR Libchavy. Ďalších 24 autobusov dĺžky 10,5 metra bude od spoločnosti COREX s.r.o. a šesť kusov dĺžky 8,6 metra od spoločnosti SOLARIS Bus & Coach S.A. Všetky nové vozidlá budú nízkopodlažné, klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom a s moderným informačným systémom.

Návrh o kúpe vozidiel schválili bratislavskí mestskí poslanci na vlaňajšom decembrovom rokovaní mestského parlamentu. Hromadnú dopravu v hlavnom meste financujú z mestského rozpočtu a mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava. Pôvodný návrh bol, aby do Bratislavy kúpili 88 autobusov, z nich malo byť 30 s dĺžkou osemnásť metrov, 28 dĺžky dvanásť metrov, 24 autobusov s dĺžkou 10,5 metra a šesť autobusov, ktoré majú do deväť metrov. S návrhom, aby mesto kúpilo o dva autobusy viac prišli mestské poslankyne Katarína Augustinič a Viera Kimerlingová.

- - Inzercia - -