Dnes je pondelok, 22.január 2018, meniny má: Zora
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Umelka pozýva na tretie pokračovanie výstav súčasnej grafiky

júl 25, 2017 - 11:36
Na niekedy až absurdné škatuľkovanie individuálnych prejavov vo výtvarnom umení reaguje séria výstav Posthumánna Transgrafika, ktoré od záveru júna prináša v Bratislave Slovenská výtvarná únia (SVÚ).

Po prvých dvoch výstavách Celé zle z tvorby Dávida Marcinu a Real off Filipa Bandurčina projekt oddnes pokračuje prezentáciou tvorby Martina Englera. Mladý umelec pozýva do Klubu umelcov v sídle SVÚ známom ako Umelka na Dostojevského rade 2 na výstavu Najnižšie, nižšie, nízke a vysoké. Jej názov „reaguje na súčasný stav umeleckej scény – ‚vysokej‘ a ‚nízkej‘, pretrvávajúce predsudky o umelcoch. Autor sám, sa ocitá na rozhraní týchto dvoch scén, pričom sa vždy snaží obohatiť jednu tou druhou a naopak“, informovala o výstave agentúru SITA SVÚ. Záujemcovia si ju môžu pozrieť do 6. augusta a je prístupná denne okrem nedele od 18:00 do 01:00.

Projekt Posthumánna Transgrafika predstavuje v sérii piatich samostatných výstav tvorbu Filipa Bandurčina, Martina Englera, Lukáša Freytaga, Dávid Marcina a Martina Schwarza. „Piatich autorov, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia o patričný nadhľad spojený so silným uchopením ideí, spája záujem o tradičné i digitálne grafické techniky a naratívne postupy vo výtvarnom prejave,“ dodáva SVÚ v tlačovej správe.

- - Inzercia - -