Dnes je pondelok, 22.január 2018, meniny má: Zora
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Galéria NOVA vystavuje majstrovské sklárske diela

júl 27, 2017 - 15:36
Bratislavská Galéria NOVA pozýva na výstavu štrnástich účastníkov Medzinárodného sklárskeho sympózia Rona 2017.

Sympózium je, ako pripomínajú kurátori výstavy Patrik Illo a Naďa Kančevová, v našom prostredí ojedinelé podujatie, ktoré je od svojho vzniku v roku 1992 spojené so sklárňou RONA v Lednických Rovniach.

Skláreň každé dva roky otvára svoje výrobné priestory výtvarníkom z celého sveta, aby tu za pomoci sklárskych majstrov realizovali svoje diela. V tomto roku túto možnosť mali umelci z viacerých krajín sveta, medzi nimi Brent Cole z USA, Alexander Fokin z Ruska, Dainis Gudovskis z Lotyšska, Zbigniew Horbowy a Aleksandra Stencel z Poľska, Julija Pociute z Litvy, Wang Qin z Číny. Silné zastúpenie mali umeleckí sklári z Českej republiky a na sympóziu sa zúčastnili Miloš Janku, Milan Knížák, Jiří Pelcl a Gizela Šabóková. Domácu, slovenskú tvorbu zastúpili Patrik Illo, Marika Račeková a Laco Teren. Okrem sympoziálnych prác výstava ponúka návštevníkom aj fotodokumentáciu zachytávajúcu proces tvorby a neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia. Autorkou fotografií je Valentína Nídelová.

Výsledky spolupráce umelcov a sklárskych majstrov možno obdivovať v sídle Galérie NOVA na Baštovej 2 v centre Starého Mesta denne okrem pondelka od 13:00 do 18:00 až do 3. septembra.

- - Inzercia - -