Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Umelka pozýva na štvrté pokračovanie výstav súčasnej grafiky

august 07, 2017 - 13:07
Na škatuľkovanie individuálnych prejavov vo výtvarnom umení reaguje séria výstav Posthumánna Transgrafika, ktoré od záveru júna prináša v Bratislave Slovenská výtvarná únia (SVÚ).

Po prvých troch výstavách - Celé zle z tvorby Dávida Marcinu, Real off Filipa Bandurčina a Najnižšie, nižšie, nízke a vysoké z tvorby Martina Englera pokračuje projekt od dnešného večera dielami grafika Lukáša Freytaga. Freytag sa zaoberá tvorbou voľnej grafiky, ilustrácie a tvorbou komiksu. Pracuje najmä tradičnými grafickými technikami, kreslí, ale využíva aj digitálne médiá.

Mladý umelec pozýva do Klubu umelcov v sídle SVÚ známom ako Umelka na Dostojevského rade v Bratislave na výstavu s názvom Vo vlastnej koži. Jej názov odkazuje na spôsob tvorby jednotlivých grafických listov, v ktorých Freytag vychádza zo svojho tela a myšlienok a podáva tak správu o sebe, informovala o výstave SVÚ. Záujemcovia si ju môžu pozrieť do 20. augusta a je prístupná denne okrem nedele od 18:00 do 01:00.

Projekt Posthumánna Transgrafika predstavuje v sérii piatich samostatných výstav tvorbu Filipa Bandurčina, Martina Englera, Lukáša Freytaga, Dávida Marcina a Martina Schwarza. „Piatich autorov, ktorí sa vo svojej tvorbe snažia o patričný nadhľad spojený so silným uchopením ideí, spája záujem o tradičné i digitálne grafické techniky a naratívne postupy vo výtvarnom prejave,“ dodáva SVÚ v tlačovej správe.

- - Inzercia - -